Xi
Ponad 100 000 dostępnych
książek i gier planszowych
Najlepsze ceny
i liczne promocje
Tania, szybka
i bezpieczna wysyłka
14 dni na zwrot
produktu

John Ney Rieber

 (1 produktów)

Archiwa. Tomb Raider. Tom 2

5/5
181,24 249,99 zł −28%
Wysyłka 24 godziny

John Ney Rieber

John Ney Rieber jest amerykańskim twórcą komiksowym, autorem scenariuszy do tytułów z serii "The Books of Magic", "Tomb Raider", "Kapitan Ameryka" czy "G.I. Joe". Spory wpływ na ukształtowanie jego stylu miał Karl Edward Wagner - pisarz specjalizujący się w gatunkach fantastyki i horroru, z którym Rieber przyjaźnił się i którego traktował jako swojego mentora.

Rieber postawił pierwszy krok jako profesjonalny twórca komiksów po przedwczesnej śmierci Wagnera, dopisując brakujące fragmenty scenariusza do jego niedokończonego utworu "Tell Me, Dark", wydanego przez DC Comics. Ze studiem tym związał się później na dłuższy czas, pracując m.in. nad zapoczątkowaną przez Neila Gaimana serią "The Books of Magic". Rieber napisał scenariusze do 50 zeszytów cyklu, włączając w to edycje specjalne oraz spin-offy.

Wśród dużych projektów zrealizowanych przez Riebera dla studia Marvel Comics znajduje się m.in. seria "Kapitan Ameryka" wydawana w ramach imprintu Marvel Knights. Niektóre z publikacji wywołały spore kontrowersje - część treści musiała ulec modyfikacji zmodyfikowana po wydarzeniach 11 września, inne odbiły się szerokim echem ze względu na zawartą w nich zawoalowaną krytykę rządu Stanów Zjednoczonych. Współpraca Riebera z Marvel Comics zakończyła się na skutek różnicy zdań z ówczesnym redaktorem naczelnym, Joe Quesadą.

Ładowanie...