Xi

Joanne K. Rowling (3 produktów)

Joanne K. Rowling, znana także jako J. K. Rowling to jedna z najpopularniejszych i najbardziej poczytnych współczesnych angielskich pisarek. Znana jest przede wszystkim z serii książek o młodym czarodzieju Harrym Potterze, których nakład przekroczył już 500 mln egzemplarzy i przyniósł autorce światową sławę.

Urodziła się w roku 1965 w angielskim miasteczku Chipping Sodbury. Ukończyła romanistykę i filologię klasyczną na Uniwersytecie w Exeter. Po studiach przeprowadziła się do Londynu, podejmując pracę w Amnesty International. Przez pewien czas mieszkała w Manchesterze oraz w Portugalii, gdzie uczyła języka angielskiego.
...
W 1995 roku napisała pierwszą powieść Harry Potter i Kamień Filozoficzny, która ze względu na odmowy licznych wydawnictw ukazała się dopiero w 1997 roku. Rok później Rowling otrzymała za nią nagrodę British Book Award, a pozycja zadebiutowała w amerykańskich księgarniach. Kolejnych 6 części również przypadły do gustu czytelnikom, trafiając na listy bestsellerów. W późniejszych latach wszystkie zostały zekranizowane przez wytwórnię Warner Bros.

Spod pióra autorki wyszły także 3 powieści dodatkowe z uniwersum Harry’ego Pottera oraz kilka krótkich opowiadań. Rowling jest także autorką powieści dla dorosłych Trafny wybór oraz serii kryminalnej o detektywie Cormoranie Strike’u, oraz autorką scenariusza do filmu Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć, zekranizowanego na podstawie jej własnej powieści.

W dorobku literackim pisarki znajdują się:
Seria Harry Potter;
Quidditch przez wieki;
Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć;
Baśnie barda Beedle’a;
Trafny Wybór;
Seria Cormoran Strike.

Harry Potter and the Philosophers Stone

32,14 35,70 zł −10%
Wysyłka 2 dni robocze

Harry Potter and the Philosopher`s Stone

35,88 38,90 zł −8%
Wysyłka 2 dni robocze

Harry Potter and the Philosopher`s Stone

113,40 126,00 zł −10%
Wysyłka 2 dni robocze
  • Książki dla dzieci
  • Poradniki i albumy
  • Książki naukowe i popularnonaukowe
  • Literatura piękna
  • Podręczniki do szkół podst. i średnich
  • Komiksy
  • Ładowanie...