Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Jerzy Snopek

 (7 produktów)

Świat dziecka Bożego. Podręcznik do religii dla dziecka czteroletniego

(okładka miękka)

5/5
8,39 12,90 zł −35%
Wysyłka 24 godziny

Radosne dzieci Boże. 3 lata. Podręcznik do religii dla dziecka trzyletniego.

(okładka miękka)

5/5
7,73 11,90 zł −35%
Wysyłka 24 godziny

Antologia współczesnej poezji węgierskiej

(okładka miękka)

19,50 29,00 zł −33%
Wysyłka 2 dni robocze

Jerzy Snopek

Jerzy Snopek to polski historyk kultury i literatury, tłumacz oraz wykładowca akademicki. Jest autorem publikacji na temat polskiej i węgierskiej kultury, takich jak „Węgry. Zarys dziejów i kultury” czy „Antologia współczesnej poezji węgierskiej”.

Urodził się w 1952 roku. Studiował polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim. W 1993 został doktorem habilitowanym nauk humanistycznych w dziedzinie literaturoznawstwa w Instytucie Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk.

W latach 1985-1990 wykładał literaturę polską na Uniwersytecie im. Loranda Eotvosa w Budapeszcie. Był współpracownikiem Zespołu Badań nad Kulturą Europy Środkowo-Wschodniej i uczestnikiem projektu badawczego, tworzącego studia literaturoznawcze na Uniwersytecie Środkowoeuropejskim w Budapeszcie. Od 1991 roku przez sześć lat pracował jako sekretarz Węgierskiego Instytutu Kultury w Warszawie. W latach 1995-2006 był dyrektorem naukowym Instytutu Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk.

Jest jednym z założycieli Fundacji „Akademia Humanistyczna” oraz Warszawskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej im. Bolesława Prusa. Od 2016 roku pełni urząd Ambasadora Nadzwyczajnego i Pełnomocnym RP na Węgrzech. Za swoją działalność został odznaczony m.in. Krzyżem Oficerskim Zasługi Republiki Węgierskiej.

Najpopularniejsze publikacje Jerzego Snopka:
Antologia współczesnej poezji węgierskiej;
Węgry. Zarys dziejów i kultury;
Prasowe gatunki dziennikarskie (współautor);
Bolesław Prus. Artysta, myśliciel, świadek epoki (współautor).

Ładowanie...