Xi

Jakub Żulczyk (5 produktów)

Jakub Żulczyk to polski dziennikarz, scenarzysta i pisarz. Należy do grona najchętniej czytanych polskich pisarzy młodego pokolenia. W swojej twórczości często podejmuje poważną tematykę społeczną, związaną z samotnością, biedą czy narkomanią.

Urodził się w Szczytnie w 1983 roku. Ukończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Do 2012 roku regularnie pisywał dla magazynu „Elle”. Związany był również z „Playboyem”, „Metropolem” i „Tygodnikiem Powszechnym”. Pracował także jako felietonista w „Dzienniku” i magazynie „Exklusiv”. Obecnie jest redaktorem rubryki „Tydzień Kultury Polskiej...” w tygodniku „Wprost”.

Pierwszą powieść „Zrób mi jakąś krzywdę… czyli wszystkie gry video są o miłości” opublikował w 2006 roku. Dwa lata później wydał książkę „Radio Armageddon”, a niedługo po niej następne - „Instytut”, „Zmorojewo” i „Świątynia”. W roku 2014 światło dzienne ujrzała powieść „Ślepnąc od świateł”, nominowana do Paszportów „Polityki”. Na jej podstawie w 2018 roku został nakręcony serial o tym samym tytule. Sam pisarz odpowiadał za jego scenariusz.

Żulczyk udziela się także w radiu i telewizji. W 2011 roku był współprowadzącym programu „Redakcja Kultury” stacji TVP2 oraz jednym z autorów scenariusza popularnego serialu „Belfer”.

W dorobku Jakuba Żulczyka znajdują się następujące powieści:
Zrób mi jakąś krzywdę… czyli wszystkie gry video są o miłości;
Radio Armageddon;
Instytut;
Zmorojewo;
Świątynia;
Ślepnąc od świateł;
Wzgórze psów.

Czarne słońce.

(okładka miękka)

32,65 42,90 zł −24%
Wysyłka 24 godziny

Radio Armageddon BR w.2016

(okładka miękka)

22,76 29,90 zł −24%
Wysyłka 24 godziny

Czarne Słońce

(okładka twarda)

37,99 49,90 zł −24%
Wysyłka 24 godziny

Zrób mi jakąś krzywdę Audiobook

(okładka płyta cd / dvd)

19,06 30,50 zł −38%
Wysyłka 24 godziny
  • Książki dla dzieci
  • Poradniki i albumy
  • Książki naukowe i popularnonaukowe
  • Literatura piękna
  • Podręczniki do szkół podst. i średnich
  • Literatura obyczajowa, erotyczna
  • Ładowanie...