Hulda Clark (0 produktów)

Hulda Regehr Clark to kanadyjska ekspertka w dziedzinie naturoterapii oraz zwolenniczka medycyny niekonwencjonalnej. Zasłynęła jako autorka książek, takich jak „Kuracja życia metodą dr Clark” czy „Profilaktyka i leczenie wszystkich chorób nowotworowych”. Żyła w latach 1928-2008.

Urodziła się w Rosthern w kanadyjskiej prowincji Saskatchewan. Ukończyła biologię na Uniwersytecie Saskatchewan, a następnie studiowała na Uniwersytecie McGill w Montrealu oraz Uniwersytecie Stanu Minnesota, gdzie zgłębiła wiedzę z zakresu biofizyki i fizjologii komórki. Studiowała także naturoterapię. W latach 50. uzyskała tytuł doktora fizjologii.

Po zakończeniu edukacji brała udział w rządowym programie, jednak zrezygnowała z niego, aby móc prowadzić własną praktykę. W roku 1985 stworzyła technikę elektronicznego skanowania ludzkiego ciała, którą opisała w swojej bestsellerowej książce „Kuracja życia metodą dr Clark”.
Przez całą karierę podkreślała, jak bardzo szkodliwe dla człowieka są toksyny. Uważała, że pasożyty wywołujące infekcje i zanieczyszczenie środowiska to jedyne przyczyny ludzkich chorób. Przekonywała do spożywania produktów pozbawionych chemikaliów, picia wody oraz dbania o higienę. Mimo że niektóre z jej szczegółowych założeń uchodziły w kręgach farmaceutycznych za kontrowersyjne, do dziś publikacje autorki cieszą się szerokim uznaniem.
Książki autorstwa Huldy Clark:
Kuracja życia metodą dr Clark;
Przepisy i porady zdrowotne doktor Clark;
Profilaktyka i leczenie wszystkich chorób nowotworowych.
Ładowanie...