Xi

Hogg Tracy (3 produktów)

Tracy Hogg to brytyjska pielęgniarka i położna, znana na całym świecie dzięki opublikowanym poradnikom dla młodych rodziców. W swoich książkach opisywała jak postępować z nowo narodzonymi dziećmi, aby zadbać o ich jak najlepszy rozwój. Do jej najpopularniejszych publikacji należą wydane wraz z dziennikarką Melindą Blau bestsellery „Język niemowląt”, „Język dwulatka” oraz „Zaklinaczka dzieci”. Żyła w latach 1960-2004.

Urodziła się w Doncaster, w hrabstwie South Yorkshire, w Wielkiej Brytanii. Przez wiele lat pracowała jako pielęgniarka w różnych placówkach opieki zdrowotnej, m.in. w St. Catherine’s Hospital for ...the Mentally Handicapped, gdzie opiekowała się niepełnosprawnymi dziećmi. Pełniła także funkcję doradcy laktacyjnego.

W 1992 roku przeprowadziła się do Stanów Zjednoczonych i zamieszkała w Kalifornii. Tam doradzała młodym celebrytkom w zakresie macierzyństwa. Z jej pomocy korzystały m.in. Jodie Foster, Cindy Crawford, Calista Flockhart czy Jamie Lee Curtis.

W 2001 roku wraz z Melindą Balu wydała pierwszą książkę „Język niemowląt”, która niedługo po premierze trafiła na listę bestsellerów „New York Timesa”. Niedługo później panie wydały również „Język dwulatka” i „Zaklinaczkę dzieci”. Ostatnia książka współautorek „Język rodziny” pojawiły się po śmierci pielęgniarki. W 2004 roku zmarła z powodu choroby nowotworowej.

Książki napisane wraz z Melindą Blau:
Zaklinaczka dzieci. Jak rozwiązywać problemy wychowawcze;
Język niemowląt;
Język dwulatka;
Język rodziny.

24,28 39,90 zł −39%
Wysyłka 24 godziny
19,76 24,90 zł −21%
Wysyłka 24 godziny
18,19 24,90 zł −27%
Wysyłka 24 godziny
Ładowanie...