Xi

Guido Van Genechten (3 produktów)

Guido van Genechten to belgijski grafik, ilustrator i autor edukacyjnych książeczek dla dzieci. Znany jest m.in. z tytułów „Ale kupa. Co masz w pieluszce?”, „Chce mi się kupę” i „Odkryj co...”, obecnie goszczących na listach bestsellerów.

Urodził się w 1957 roku w mieście Mol na terenie Belgii. Ukończył studia na kierunku typografii. Ponadto szkolił się w zakresie fotografii, grafiki i malarstwa. Po zakończeniu edukacji rozpoczął pracę grafika, współpracując z wieloma wydawnictwami.

Obecnie znany jest z autorstwa szeregu książeczek obrazkowych dla dzieci. Jego popularność rozpoczęła się, gdy w 1998 roku... jedna z jego publikacji, zatytułowana „Rikuś” otrzymała prestiżową nagrodę Illustrator’s Award City of Hasselt. Za swoją pracę został nagrodzony ponownie w 2007 roku, zwyciężając konkurs Reader’s Digest Award for Best Children’s Book, dzięki tytułowi „Nie chcę być duży”. Publikacja ta dodatkowo znalazła się na liście najlepszych książek obrazkowych roku 2007.

Książki van Genechtena wydano na rynkach wydawniczych ponad czterdziestu krajów, w tym także i w Polsce. Jego najnowsza publikacja „Dziobem, piórem i pazurem o dinozaurach” ukazała się w marcu 2019 roku.

Najpopularniejsze publikacje autorstwa van Genechtena:
Ale kupa. Co masz w pieluszce?;
Chce mi się kupę;
Odkryj co…;
Co umie mała rybka?;
Mała rybka ma urodziny;
Dziobem, piórem i pazurem o dinozaurach.

Chce mi się kupę

(okładka twarda)

5/5
20,95 29,90 zł −30%
Wysyłka 24 godziny

Co umie mała biała rybka?

(okładka twarda)

17,94 29,90 zł −40%
Wysyłka 24 godziny

Mała biała rybka liczy do 11

(okładka twarda)

19,38 29,90 zł −35%
Wysyłka 3 dni robocze
  • Książki dla dzieci
  • Poradniki i albumy
  • Książki naukowe i popularnonaukowe
  • Podręczniki do szkół podst. i średnich
  • Literatura piękna
  • Literatura obyczajowa, erotyczna
  • Ładowanie...