Xi

Faber Joanna (1 produktów)

Joanna Faber to amerykańska nauczycielka i specjalistka w dziadzienie edukacji. Znana jest z prowadzenia na całym terenie Stanów Zjednoczonych warsztatów i wykładów o umiejętności komunikacji w wychowaniu.

Ukończyła językoznawstwo i kulturoznawstwo na Uniwersytecie Stanowym w Nowym Jorku oraz zdobyła dyplom w dziedzinie edukacji na Lehman College. Tam też studiowała w późniejszym okresie matematykę i nauki ścisłe, jednocześnie rozpoczynając karierę zawodową w szkole podstawowej na terenie nowojorskiej dzielnicy Harlem. W przygotowanym przez nią środowisku edukacyjnym wielu uczniów rozpoczęło publikację opowiadań i poezji oraz ...przygotowywało sztuki teatralne lub zajmowało się redagowaniem gazetki szkolnej.

Zwieńczeniem pracy pedagogicznej Faber było uzyskanie tytułu najwybitniejszej nauczycielki uczestniczącej w programie City College. Poprowadziła również warsztaty dla pedagogów na temat edukacji w szkole średniej w Carnegie-Mellon University w Pittsburghu.

Karierę pisarską rozpoczęła dzięki swojej matce, Adele Faber, wybitnej specjalistce ds. komunikacji między rodzicami i dziećmi oraz autorce popularnych podręczników o wychowaniu. Udzieliła jej praktycznej pomocy podczas pracy nad książką Jak mówić, żeby dzieci się uczyły. W domu i w

21,98 35,00 zł −37%
Niedostępny
)
Ładowanie...