Faber Adele (10 produktów)

Adele Faber to amerykańska pisarka i specjalistka ds. komunikacji między rodzicami i dziećmi. Urodziła się w 1928 roku w Nowym Jorku. Jest absolwentką teatrologii Queens Collage oraz pedagogiki Uniwersytetu Nowojorskiego. Pracowała zawodowo jako nauczycielka, m.in. w The Family Life Institute przy Uniwersytecie Long Island.

Pod koniec lat 60. poznała Elaine Mazlish. Wspólnie zapisały się na dziesięcioletni kurs pedagogiczny, prowadzony przez doktora Haima Ginotta, znanego i cenionego psychologa dziecięcego. Pod wpływem uzyskanej wiedzy obie panie postanowiły rozpocząć współpracę. Jej pierwszy efektem był opublikowany w 1973 roku bestseller Wyzwoleni rodzice, wyzwolone dzieci. Poradnik doczekał się prestiżowej nagrody Christopher Award, przyznawanej twórcom kultury za twórczość szerzącą najwyższe wartości duchowe wśród ludzi.

Sukces debiutu literackiego zainspirował autorki do dalszej współpracy. Jej wynikiem był kolejny bestsellerowy poradnik „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły”, wydany w roku 1980, a po nim wiele następnych, równie cenionych pozycji. Faber i Mazlish przyznają, że znaczna część ich twórczości inspirowana jest życiem osobistym, które obojgu układa się doskonale, od kiedy ukończyły kurs dr. Ginotta. Obie panie są mężatkami i posiadają po trójce dzieci.
Do najpopularniejszych podręczników spod pióra obu autorek należą:
Wyzwoleni rodzice, wyzwolone dzieci;
Jak mówić żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać żeby dzieci do nas mówiły;
Rodzeństwo bez rywalizacji;
Jak być rodzicem jakim zawsze chciałeś być;
Jak mówić do nastolatków, żeby nas słuchały.

Rodzeństwo bez rywalizacji BR w.2017

Faber Adele Mazlish Elaine

Miękka

15,12 25,00 zł −40%
Wysyłka 24h

Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały.

Faber Adele Mazlish Elaine

Płyta CD / DVD

23,19 35,00 zł −34%
Wysyłka 24h
Ładowanie...