Xi

Elaine Mazlish (1 produktów)

Elaine Mazlish jest amerykańską pisarką i nauczycielką. Jako znana specjalistka w dziedzinie wychowania opublikowała wraz z Adele Faber kilka poradników dla rodziców, cieszących się ogromną popularnością. Jest absolwentką studiów teatrologicznych na Uniwersytecie Nowojorskim. Pracuje jako profesjonalna artystka i kompozytorka muzyczna.

Końcem lat 60. poznała pedagog Adele Faber, będącą podobnie jak ona sama jest matką trójki dzieci. Razem dzieliły się doświadczeniami rodzicielskimi i wspólnie zdecydowały się pogłębiać umiejętności pedagogiczne. Zapisały się na zajęcia do dr. Haima Guinotta, znanego i cenionego psychologa ...dziecięcego, u którego przez 10 lat szkoliły się z zakresu relacji rodzinnych. Obie przyznawały, że szkolenie znacznie poprawiło życie rodzinne obojga.

Po ukończeniu kursu zdecydowały się na przekazanie nabytej wiedzy szerokiej grupie odbiorców. W 1973 roku wspólnie wydały pierwszy, wspólnie napisany poradnik pt. Wyzwoleni rodzice, wyzwolone dzieci. Pozycja szybko stała się światowym bestsellerem oraz zdobyła prestiżową nagrodę Christopher Awards przyznawaną za prace szerzące najwyższe dla człowieka wartości duchowe.

Zainspirowane sukcesem autorki zdecydowały się na napisanie kolejnych pozycji, spośród których warte wyróżnienia są m.in. Jak mówić żeby dzieci nas słuchały czy Rodzeństwo bez rywalizacji. Obecnie Mazlish i Faber znane są także z prowadzonych wspólnie prelekcji, które wygłaszają w różnych częściach świata.

Najpopularniejsze książki autorek to:
Wyzwoleni rodzice, wyzwolone dzieci;
Jak mówić żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać żeby dzieci do nas mówiły;
Rodzeństwo bez rywalizacji;
Jak być rodzicem jakim zawsze chciałeś być;
Jak mówić do nastolatków, żeby nas słuchały.

Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały TW w.2013

(okładka twarda)

5/5
26,02 39,00 zł −33%
Wysyłka 24 godziny
  • Książki dla dzieci
  • Poradniki i albumy
  • Książki naukowe i popularnonaukowe
  • Literatura piękna
  • Podręczniki do szkół podst. i średnich
  • Literatura obyczajowa, erotyczna
  • Ładowanie...