Xi

Dymek Marta (4 produktów)

Marta Dymek jest polską kucharką, autorką książek kulinarnych, blogerką i aktywistką na rzecz weganizmu. Urodziła się w 1989 roku we Wrocławiu.

Jest absolwentką Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych we Wrocławiu oraz studiów genderowych Polskiej Akademii Nauk. Po studiach pracowała w Warszawie w jednej z agencji reklamowych, jednak porzuciła to zajęcie na rzecz autorskiego bloga „Jadłonomia”, założonego w 2010 roku.

W 2013 roku jej strona zdobyła nagrodę Blog Roku w kategorii „kulinaria”, przyznawaną przez popularny portal „Onet”. Dzięki temu sukcesowi rozpoczęła publikację przepisó...w kulinarnych dla „Magazynu Kuchnia”. Rok później opublikowała pierwszą książkę pt. „Jadłonomia. Kuchnia Roślinna. 100 przepisów nie tylko dla wegan”. Pozycja uzyskała miano bestsellera, uzyskując w 2 lata wynik ponad 250 tysięcy sprzedanych egzemplarzy. W roku 2015 pozycja została zaprezentowana na EXPO w Mediolanie w pawilonie polskim.

Sukces książki spowodował, że jej autorka rozpoczęła współpracę z mediami, pisząc artykuły i przepisy m.in. dla „Gazety Wyborczej”, „Zwierciadła” czy nowojorskiego „Chickpea Magazine”. Obecnie prowadzi autorskie rubryki w „Przekroju” i czasopiśmie „Kuchnia”. Od 2015 roku prowadzi także program kulinarny „Zielona Rewolucja Marty Dymek” w telewizji Kuchnia +. W 2017 roku wydała kolejną książkę, „Nowa Jadłonomia. Roślinne przepisy z całego świata”

W bibliografii Marty Dymek znajdują się:
Jadłonomia. Kuchnia Roślinna. 100 przepisów nie tylko dla wegan;
Nowa Jadłonomia. Roślinne przepisy z całego świata.

Jadłonomia po polsku

(okładka twarda)

5/5
44,91 69,90 zł −36%
Wysyłka 24 godziny

Jadłonomia. Kuchnia roślinna. 100 przepisów nie tylko dla wegan

(okładka twarda)

5/5
32,69 49,90 zł −34%
Wysyłka 24 godziny

Nowa Jadłonomia. Roślinne przepisy z całego świata.

(okładka twarda)

5/5
32,06 49,90 zł −36%
Wysyłka 24 godziny
  • Książki dla dzieci
  • Poradniki i albumy
  • Książki naukowe i popularnonaukowe
  • Literatura piękna
  • Podręczniki do szkół podst. i średnich
  • Komiksy
  • Ładowanie...