Xi

Dymek Marta (6 produktów)

Marta Dymek jest polską kucharką, autorką książek kulinarnych, blogerką i aktywistką na rzecz weganizmu. Urodziła się w 1989 roku we Wrocławiu.

Jest absolwentką Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych we Wrocławiu oraz studiów genderowych Polskiej Akademii Nauk. Po studiach pracowała w Warszawie w jednej z agencji reklamowych, jednak porzuciła to zajęcie na rzecz autorskiego bloga „Jadłonomia”, założonego w 2010 roku.

W 2013 roku jej strona zdobyła nagrodę Blog Roku w kategorii „kulinaria”, przyznawaną przez popularny portal „Onet”. Dzięki temu sukcesowi rozpoczęła publikację przepisó...w kulinarnych dla „Magazynu Kuchnia”. Rok później opublikowała pierwszą książkę pt. „Jadłonomia. Kuchnia Roślinna. 100 przepisów nie tylko dla wegan”. Pozycja uzyskała miano bestsellera, uzyskując w 2 lata wynik ponad 250 tysięcy sprzedanych egzemplarzy. W roku 2015 pozycja została zaprezentowana na EXPO w Mediolanie w pawilonie polskim.

Sukces książki spowodował, że jej autorka rozpoczęła współpracę z mediami, pisząc artykuły i przepisy m.in. dla „Gazety Wyborczej”, „Zwierciadła” czy nowojorskiego „Chickpea Magazine”. Obecnie prowadzi autorskie rubryki w „Przekroju” i czasopiśmie „Kuchnia”. Od 2015 roku prowadzi także program kulinarny „Zielona Rewolucja Marty Dymek” w telewizji Kuchnia +. W 2017 roku wydała kolejną książkę, „Nowa Jadłonomia. Roślinne przepisy z całego świata”

W bibliografii Marty Dymek znajdują się:
Jadłonomia. Kuchnia Roślinna. 100 przepisów nie tylko dla wegan;
Nowa Jadłonomia. Roślinne przepisy z całego świata.

31,46 49,90 zł −37%
Wysyłka 24 godziny
31,64 49,90 zł −37%
Wysyłka 24 godziny
43,12 69,90 zł −38%
Wysyłka 24 godziny
74,58 119,80 zł −38%
Wysyłka 24 godziny

Gotowanie to jedno z najprzyjemniejszych zajęć, jakie wymyśliła ludzkość wiele lat temu. W kuchni można puścić wodze swojej wyobraźni i z prostych składników wyczarować coś wyjątkowego. Jeśli szukasz kulinarnych inspiracji, ten dział jest właśnie dla Ciebie. W naszej księgarni znajdziesz tysiące pozycji z zakresu przepisów kulinarnych i diety, dzięki którym udoskonalisz swoje umiejętności.

Szukasz tradycyjnych, staropolskich przepisów, dzięki którym znów poczujesz smak potraw gotowanych przez mamę czy babcię? A może chcesz nieco zmodyfikować znane już receptury będące nierozłącznym elementem polskiej kuchni? W dziale z poradnikami kulinarnymi znajdziesz wiele tytułów, które w łatwy i przyjemny sposób przybliżą Ci tajniki polskich potraw i nie tylko. Jeśli jesteś miłośnikiem kuchni włoskiej, greckiej lub egzotycznej, w naszej ofercie znajdziesz kilkadziesiąt książek z przepisami kulinarnymi wartych uwagi.

A może jesteś weganinem albo wegetarianinem i szukasz przepisów, dzięki którym Twoja dieta stanie się bardziej urozmaicona? W naszej księgarni kupisz najpopularniejsze tytuły od uznanych specjalistów w zakresie żywienia i układania codziennej diety.

Ładowanie...