Xi

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Djian

   (11 produktów)

  Księga dżungli. Adaptacje literatury

  (okładka miękka)

  24,19 
  Wysyłka 3 dni robocze

  Wielki Martwy. Księga czwarta

  (okładka twarda)

  84,57 
  Wysyłka dzisiaj

  Wielki Martwy. Księga pierwsza

  (okładka twarda)

  50,19 
  Wysyłka dzisiaj

  Wielki martwy. Księga Trzecia

  (okładka twarda)

  58,99 
  Wysyłka dzisiaj

  Don Kichot. Adaptacje literatury

  24,19 
  Wysyłka 3 dni robocze

  Djian

  Djian lub JB Djian to pseudonim Jeana-Blaise'a Mitildjiana francuskiego scenarzysty komiksowego, urodzonego w Courbevoie 10 sierpnia 1953 roku.

  Djian najpierw pracował jako kompozytor muzyki, w swojej karierze miał także epizod, w którym zawodowo związał się z gastronomią. W 1987 roku na swojej drodze spotkał jednak Regisa Loisela, który nauczył go podstaw zawodu scenarzysty komiksów. W 1988 roku obaj zostali współautorami czterostronicowego scenariusza do zbiorowego albumu "Le Retour de la Bande à Renaud" wydanego przez Delcourt.

  Wraz z siedmioma innymi autorami i rysownikami jest członkiem komitetu artystycznego festiwalu Des Planches et des Vaches. Z okazji dziesiątej edycji festiwalu, w kwietniu 2011 roku otrzymał nagrodę specjalną za całokształt twórczości, odebrał ją w obecności kilkunastu artystów, z którymi współpracował, pośród nich znalazł się jego główny mentor czyli Regis Loisel.

  Posiadający ormiańskie korzenie Jean-Blaise Djian, wspierany przez Jana Varoujana Sirapiana, napisał scenariusz do albumu "Special Mission, Nemesis" ( z rysunkami Paolo Cossi), który ukazał się w 2014 roku. Komiks dotyczy Operacji Nemesis przeprowadzonej w latach 1920-1922 przez Ormian, miała ona na celu wyeliminowanie osób odpowiedzialnych za ludobójstwo Ormian.

  Jest współautorem serii wydanych na rynku polskim: "Wielki martwy" oraz "Czwórka z Baker Street".

  Ładowanie...