Colleen Hoover (0 produktów)

Colleen Hoover jest amerykańską pisarką powieści dla młodzieży i dorosłych, zaliczanych do nurtu New Adult. Jej publikacje wielokrotnie gościły na listach bestsellerów, m.in. prestiżowego magazynu „New York Times”.

Urodziła się w 1979 roku w Sulphur Spring w Stanach Zjednoczonych. Ukończyła studia z zakresu pracy socjalnej i rozpoczęła pracę w wyuczonym zawodzie.

W 2012 roku wydała debiutancką powieść, pod tytułem „Pułapka uczuć” oraz niedługo później jej kontynuację, „Nieprzekraczalna granica”. Obie książki znalazły się na liście bestsellerów „New York Timesa”. Jeszcze w tym samym roku trzecia książka Hoover, „Hopeless” zajęła w nim pierwsze miejsce i utrzymała je przez trzy tygodnie.
Obecnie autorka ma w swoim dorobku kilkanaście publikacji. Większość z nich gościła na listach bestsellerów, zarówno w USA, jak i za granicą. Jej najnowsza książka, „Wszystkie nasze obietnice” ukazała się w lipcu 2018 roku.
Za swoje powieści otrzymała nagrodę UtopYA Con Award. Jest także dwukrotną laureatką nagrody Goodreads Choice Awards, za rok 2015 i 2016.
Bibliografia Colleen Hoover:
Seria Slammed:
Pułapka uczuć;
Nieprzekraczalna granica;
Ta dziewczyna;
Seria Hopeless:
Hopeless;
Loosing Hope;
Szukając kopciuszka;
Seria Maybe:
Maybe Someday;
Maybe Not;
Maybe Now;
Pozostałe:
Ugly Love;
Never Never;
November 9;
Confess;
It Ends With Us;
Too Late;
Without Merit;
Wszystkie nasze obietnice.
Ładowanie...