Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Cecilia Heikkilä

 (0 produktów)

Przykro nam, ten autor Cecilia Heikkilä nie posiada żadnych dostępnych produktów

Cecilia Heikkilä

Cecilia Heikkilä to szwedzka ilustratorka, projektantka graficzna i autorka książek dla dzieci. Jest bardzo rozpoznawalną artystką, współpracującą z najważniejszymi wydawnictwami w Szwecji. Miała okazję ilustrować książki obrazkowe o Muminkach z nową oprawą graficzną. Ponadto wykonuje projekty dla różnych klientów, wśród których są chociażby IKEA oraz Fjällräven. Wyrazisty styl tej autorki jest doskonale znany w Szwecji.

Cecilia Heikkilä rozpoczynała przygodę ze sztuką jeszcze w dzieciństwie, kiedy miała 9 lat. Co ciekawe, już wtedy wykonała ilustracje do książek Lewisa Carolla. Zainspirowana najwspanialszymi baśniowymi opowieściami wypełniała rysunkami wszystkie szkolne zeszyty. Zamiłowanie do swobodnej twórczości artystycznej przetrwało do wieku dorosłego. Jako dojrzała artystka pozostała jednak wierna baśniom. Ilustruje głównie literaturę dziecięcą, a jej ciepły i lekki styl jest bardzo rozpoznawalny w całej Szwecji. Autorka wierzy w równość ludzi oraz zwierząt. Inspiruje ją twórczość różnych artystów, jak chociażby Tove Jansson, Hayao Miyazaki lub Richard Scarry, a także jej piesek, Mochi.

"Jak ratowaliśmy Wigilię" - książka Ellen Karlsson, do której ilustracje wykonała Cecilia Heikkilä. Podzielona na 26 rozdziałów i pięknie ilustrowana opowieść powinna być czytana w grudniowe dni przed świętami. Mały Tim musi ochronić pewną specjalną kartkę z kalendarza, by uratować zagrożone święta. Razem z przyjaciółmi ma wiele wzruszających przygód oraz dowiaduje się, co w świątecznym czasie jest najbardziej wartościowe.

Ładowanie...