Camilla Läckberg (0 produktów)

Camilla Läckberg jest szwedzką pisarką, znaną jako autorka licznych bestsellerów kryminalnych. Jej twórczość zaliczana jest do najlepszych dzieł z gatunku kryminału skandynawskiego.

Urodziła się w szwedzkiej miejscowości Fjällbacka w 1974 roku. Naprawdę nazywa się Jean Edith  Läckberg-Erikkson. Ukończyła ekonomię na Uniwersytecie w Göteborgu. Po studiach przeprowadziła się do Sztokholmu i pracowała w wyuczonym zawodzie. Jednocześnie zaczęła uczęszczać na kurs pisarski.

W 2003 roku wydała pierwszą powieść, zatytułowaną „Księżniczka z lodu”. Był to początek tzw. sagi o Fjällbace. Dzięki doświadczeniu w ekonomii i marketingu skutecznie wypromowała swoje nazwisko. Kolejne części sagi publikowała niemal rokrocznie. Obecnie liczy ona dziesięć części, a ostatnia, zatytułowana „Czarownica” ukazała się w 2017 roku.
Książki autorki kolejno trafiały na listy bestsellerów ponad sześćdziesięciu państw i były tłumaczone na przeszło czterdzieści języków. Poza serią kryminalną Läckberg ma w swoim dorobku także dwie książki kucharskie i powieść dla dzieci „Super-Charlie”.
Bibliografia autorki:
Saga o Fjällbace:
Księżniczka z lodu;
Kaznodzieja;
Kamieniarz;
Ofiara losu;
Niemiecki bękart;
Syrenka;
Latarnik;
Fabrykantka aniołków;
Pogromca lwów;
Czarownica;
Pozostałe:
Zamieć śnieżna i woń migdałów;
Złota klatka.
Ładowanie...