Xi

Cameron Julia (2 produktów)

Julia Cameron jest amerykańską pisarką, poetką, dziennikarką, kompozytorką oraz autorką sztuk teatralnych i filmów. W jej dorobku literackim znajdują się takie publikacje jak „Droga artysty”, „Duch Mozarta” i „Nigdy nie jest za późno na nowy początek”.

Urodziła się w 1948 roku w Libertyville w stanie Illinois w USA. Wychowała się w katolickiej rodzinie jako drugie najstarsze dziecko z siedmiorga rodzeństwa. Studia rozpoczęła na Georgetown University, jednak później przeniosła się na Uniwersytet Fordham w Nowym Jorku.

Jako dziennikarka pisała dla gazet „Rolling Stone”, „Washington Post” i „Oui Maga...zine”. Podczas pracy dla tej ostatniej poznała reżysera Martina Scorsese. Para wzięła ślub w 1976 roku, jednak rozstała się rok później. Ich córką jest aktorka i reżyserka Domenica Cameron-Scorsese. Po rozwodzie Cameron popadła w uzależnienie od alkoholu i narkotyków, z którego wyleczyła się w roku 1978. W efekcie zaczęła uczyć jak pozbyć się twórczych blokad.

Efektem jej działań była publikacja książki „Droga artysty” w 1992 roku. Tytuł znalazł się na liście 32. Książek, Które Mogą Zmienić Twoje Życie wg portalu BuzzFeed oraz 100 Najważniejszych Poradników Wszech Czasów. Na polskim rynku wydawniczym pojawiła się także powieść obyczajowa pisarki „Duch Mozarta” oraz poradnik psychologiczny dla emerytów „Nigdy nie jest za późno na nowy początek”.

Najpopularniejsze publikacje Julii Cameron:
Droga artysty. Jak wyzwolić w sobie twórcę;
Duch Mozarta;
Nigdy nie jest za późno na nowy początek.

31,31 44,00 zł −29%
Wysyłka 24 godziny
31,21 46,00 zł −32%
Wysyłka 24 godziny
Ładowanie...