Xi

Budzyński Tomasz (7 produktów)

Tomasz Budzyński to polski muzyk rockowy, poeta oraz malarz. Znany jest z występów solowych oraz udziału w zespole Armia. Jako pisarz dał się poznać autobiograficznymi publikacjami „Soul Side Story” oraz „Miłość”.

Urodził się w Tarnobrzegu w 1962 roku. Gdy miał kilka lat, wraz z rodziną przeniósł się do Puław, gdzie wychowywał się przez całą młodość. Obecnie mieszka w Poznaniu z żoną i dwójką dzieci. Muzycznie udziela się od lat 80. Zadebiutował w zespole Siekiera, następnie został współtwórcą rockowej grupy Armia, w której występuje do dziś. Ponadto związany był z zespołami 2Tm2,3 oraz Budzy i Trupia Armi...a.

Jest autorem kilku solowych albumów. Pierwszy, zatytułowany „Taniec Szkieletów” wydał w 2002 roku. Kolejne to „Luna” i „Osobowość”. W 2015 roku wraz z Michałem Jacaszkiem i Mikołajem Trzaską opublikowali album „Rimbaud”, tworząc projekt o tej samej nazwie. W roku 2018 wraz z kilkoma innymi muzykami wydał płytę „Stutthof. Apel cieni”, będącą hołdem dla ofiar nazistowskiego obozu koncentracyjnego Stutthof.

Poza działalnością muzyczną Budzyński zajmuje się także prowadzeniem fundacji „Niewidzialna Armia” oraz udziela się w Radiu Poznań, od 2016 roku prowadząc audycję „Melodramat – magazyn muzyki nieobecnej”. W 2011 roku opublikował książkę biograficzną o nazwie „Soul Side Story”. Jest także współautorem publikacji „Miłość”, wydanej w roku 2016.

Bibliografia Tomasza Budzyńskiego:
Soul Side Story;
Miłość (współautor: Tomasz Ponikło).

28,82 44,90 zł −36%
Wysyłka 24 godziny
27,49 44,90 zł −39%
Wysyłka 24 godziny
49,30 69,90 zł −29%
Wysyłka 24 godziny
24,48 39,90 zł −39%
Wysyłka 24 godziny

Życie ludzi znanych z pierwszych stron gazet nie zawsze jest usłane różami. Media i prasa często koloryzują i lansują nieskazitelne wizerunki największych idoli ze świata show-biznesu, sportu czy nauki. Często jednak jest to jedynie ułamek z ich prywatnego życia, które wygląda zgoła inaczej. Jeśli chcesz poznać najskrytsze tajemnice z życia popularnych osobistości, trafiłeś w odpowiednie miejsce.

W tym dziale znajdziesz tysiące biografii, autobiografii, zbiorów wywiadów i wspomnień, które ukazują prawdziwe oblicza osób, którym na co dzień przykleja się łatkę niemal perfekcyjnych. W naszej ofercie jest wiele pozycji wydawniczych, dzięki którym poznasz prawdziwe historie największych ludzi tego świata. Biografie sportowców, artystów, polityków czy duchownych to tylko ułamek z tego, co mamy do zaoferowania. Dzięki wydawnictwom dostępnym w księgarni internetowej Tantis możesz dowiedzieć się, co skłoniło Twojego ulubionego piosenkarza do samobójstwa, w czym tkwi klucz do sukcesu znanego kierowcy rajdowego czy też jak wyglądało dzieciństwo znanego showmana.

Oprócz biografii i kolekcji wywiadów, znajdziesz tu również czasopisma publicystyczne, popularnonaukowe i wiele innych.

Ładowanie...