Xi

Brown Bobbi (2 produktów)

Bobbi Brown jest światowej sławy amerykańską wizażystką i założycielką firmy „Bobbi Brown Cosmetics” oraz autorką bestsellerowych książek „Perfekcyjny makijaż” i „Magia spojrzenia”, opisujących metody wykonania profesjonalnego makijażu.

Na świat przyszła w Chicago, w amerykańskim stanie Illinois w 1957 roku. Ukończyła studia z dziedziny charakteryzacji teatralnej i fotografii na Emerson College w Bostonie. Po zakończeniu edukacji zamieszkała w Nowym Jorku. Zamierzała pracować przy charakteryzacjach filmowych, jednak po kilku próbach zmieniła zdanie. Ostatecznie została wizażystką w Vouge Advertising, gdzie pracował...a przez siedem lat, uczestnicząc m.in. w sesji zdjęciowej Naomi Cambpell.

Gdy pewnego dnia poszukiwała odpowiedniego odcienia szminki, zauważyła, że nie ma takiego na rynku. Poprosiła więc znajomego chemika o pomoc w opracowaniu konkretnej formuły, która później pojawiła się na rynku, jako linia „Bobbi Brown Essentials”. Po pewnym czasie firma „Estee Lauder” zaproponowała wizażystce wcielenie marki pod swój szyld, zapewniając Bobbi pełną kontrolę nad jej produkcją. Obecnie „Bobbi Brown Cosmetics” posiada własną sieć sklepów.

W 1995 roku Bobbi Brown wypuściła pierwszą książkę, zatytułowaną „The Ultimate Resource”. Obecnie jest autorką kilku poradników dotyczących prawidłowego wykonywania idealnego makijażu. Na rynku polskim dostępne są najpopularniejsze, bestsellerowe publikacje „Perfekcyjny makijaż” i „Magia spojrzenia”.

Bibliografia Bobbi Brown:
Perfekcyjny makijaż;
Magia spojrzenia.

41,10 69,90 zł −41%
Wysyłka 24 godziny

Magia spojrzenia

(okładka miękka)

20,93 34,90 zł −40%
Wysyłka 24 godziny
Ładowanie...