Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN

Kategorie

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Bogusław Wołoszański

   (3 produktów)

  Zabić Amerykę

  Bogusław Wołoszański

  (okładka miękka)

  50,29 
  Wysyłka 2 dni robocze

  Wiek krwi

  Bogusław Wołoszański

  (okładka miękka)

  56,49 
  Wysyłka 2 dni robocze

  Bogusław Wołoszański

  Bogusław Wołoszański urodził się 22 marca 1950 w Piotrkowie Trybunalskim. Jest polskim dziennikarzem, prawnikiem i wielkim popularyzatorem historii, jest również autorem wielu książek o tematyce historycznej. Jest pomysłodawcą oraz autorem kultowego już programu "Sensacje XX wieku”.

  Studiował na Wydziale Prawa i Administracji w Warszawie, kontynuował naukę na studiach podyplomowych w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Następnie przez pewien czas uczył się na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego.

  W 1971 roku rozpoczął współpracę z Telewizją Polską, kiedy związał się z Redakcją Młodzieżową. Po kilku latach Bogusław Wołoszański podjął stałą pracę w Redakcji Międzynarodowej, a w 1983 r. stworzył swój program "Sensacje XX wieku”, w którym w nietypowy i nowoczesny sposób przedstawiał fakty historyczne. W 1988 roku po powrocie z Londynu, gdzie pełnił funkcję korespondenta, objął stanowisko zastępcy dyrektora I Programu TVP oraz szefa Redakcji Międzynarodowej, wprowadził na antenę programy "7 Dni Świat" i "Raport". które również zyskały ogromną popularność i do dzisiaj uznawane są za kultowe.

  W 2005 roku zakończył współpracę z TVP, a rok później 6 rozpoczął prace nad scenariuszem pod ekranizację swojej książki "Twierdza szyfrów". Poskutkowało to emisją 13-odcinkowego serialu "Tajemnica twierdzy szyfrów" w 2007 na antenie Telewizji Polskiej.

  W kolejnych latach prowadził liczne autorskie programy na antenach różnych stacji telewizyjnych, "Skarby III Rzeszy", "Tajna historia XX wieku" oraz kolejne sezony "Sensacji XX wieku". W 2015 miał premierę pięcioodcinkowy cykl "Przewodnik historyczny Bogusława Wołoszańskiego"

  Jest autorem wielu książek o tematyce historycznej: "Sensacje XX wieku”, "Tamten okrutny wiek”, "Tajna wojna Hitlera” oraz najnowszej "Zabić Amerykę".

  Ładowanie...