Bogusław Polch (0 produktów)

Bogusław Polch jest polskim rysownikiem i autorem komiksów, znanym m.in. ze współautorstwa serii „Wiedźmin”. Pracuje także jako storyboardzista, twórca ilustracji książkowych oraz grafiki użytkowej i reklamowej. Jego prawdziwe nazwisko brzmi Połch.

Urodził się w 1941 roku. Uczęszczał do Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie, gdzie siedział w jednej ławce z Grzegorzem Rosińskim. Po ukończeniu szkoły zajął się pracą zawodową i nigdy nie poszedł na studia.

Jego wczesne, krótkie prace pojawiły się w młodzieżowym piśmie „Korespondent wszędobylski”, gdy miał siedemnaście lat. Pierwszy pełny, autorski komiks, zatytułowany „Złoty Mauritius” wydał w 1970 roku. Był to początek liczącej obecnie osiem zeszytów serii o Kapitanie Żbiku.
Na zlecenie UNESCO narysował w 1982 roku komiks zatytułowany „Rycerze fair play”. W tym samym czasie wydał pierwszą z ośmiu części „Bogów z kosmosu”, pod tytułem „Lądowanie w Andach”. Pięć lat później opublikował komiks „Bez oddechu”, rozpoczynający cykl „Funky Koval”. W latach 1993-1995 stworzył sześć komiksów o wiedźminie Geralcie z Rivii, do scenariusza Andrzeja Sapkowskiego i Macieja Parowskiego.
W roku 1999 został na rok redaktorem naczelnym magazynu komiksowego „KRON”, którego celem było obejście zakazu reklamowania wódki. W roku 2009 został odznaczony Brązowym Medalem „Zasłużony w Kulturze Gloria Artis”.
Komiksy autorstwa Polcha:
Seria Kapitan Żbik;
Seria Bogowie z kosmosu;
Seria Funky Koval;
Seria Wiedźmin (współautorzy: Andrzej Sapkowski, Maciej Parowski).
Ładowanie...