Xi

Bątkiewicz-Brożek Joanna (5 produktów)

Joanna Bątkiewicz-Brożek jest polską dziennikarką i pisarką. Współpracowała z takimi magazynami, jak „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki” czy „Vatican Insider”. Jest również autorką książek o tematyce chrześcijańskiej.

Na świat przyszła w 1976 roku. Jest absolwentką studiów na kierunku filologii romańskiej. Od wielu lat publikuje w prasie teksty o zabarwieniu katolickim, relacjonując wydarzenia z kraju i zagranicy. Jej artykuły dotyczą zarówno tematyki politycznej i socjologicznej, jak i kulturalnej.

Jest autorką trzech książek dotyczących życia i działalności księdza Dolindo Ruotolo z Neapolu.... Mimo ze w Polsce nie jest zbyt znany, w swojej ojczyźnie uchodzi za niezwykle głośną postać. Niejednokrotnie był stawiany przed Świętm Oficjum i oskarżany o herezję. Mimo tego pozostał wierny swoim ideałom, dzięki czemu jest obecnie postacią beatyfikowaną. Bątkiewicz-Brożek poświęciła mu trzy książki: „Jezu, Ty się tym zajmij. Ojciec Dolindo: Życie i cuda”, „Droga Krzyżowa i Zmartwychwstanie z księdzem Dolindo Ruotolo” oraz „Różaniec zawierzenia z księdzem Dolindo”.

Pisarka jest też autorką obszernego wywiadu z kardiochirurgiem Januszem Skalskim. Publikacja nosi tytuł „Mam odwagę mówić o cudzie”. Lekarz opowiada w niej o niesamowitych sytuacjach, jakich doświadczył, ratując na stole chirurgicznym niemalże niemożliwe do uleczenia osoby.

Publikacje autorstwa Bątkiewicz-Brożek:
Jezu, Ty się tym zajmij. Ojciec Dolindo: Życie i cuda;
Droga Krzyżowa i Zmartwychwstanie z księdzem Dolindo Ruotolo;
Różaniec zawierzenia z księdzem Dolindo;
Mam odwagę mówić o cudzie (współautor: Janusz Skalski).

17,98 29,90 zł −40%
Wysyłka 24 godziny
7,71 11,90 zł −35%
Wysyłka 24 godziny
12,08 14,90 zł −19%
Wysyłka 24 godziny
37,77 56,70 zł −33%
Wysyłka 24 godziny
Ładowanie...