Xi

Annette Langen (3 produktów)

Anette Langen to niemiecka pisarka, tworząca książki dla dzieci i młodzieży. Największą popularność przyniosła jej seria o podróżach puchowego królika Feliksa.

Urodziła się w 1967 roku w Leverkusen w Niemczech. Dorastała i wychowywała się w sąsiednim miasteczku Leichlinge w rodzinie księgarzy. Po ukończeniu liceum rozpoczęła pracę w detalicznej sprzedaży książek i wyjechała do Stanów Zjednoczonych, gdzie odbyła kurs wydawniczy Radcliffe. Po powrocie do ojczystego kraju została redaktorem zamawiającym publikacje książkowe dla wydawców. W tym samym czasie rozpoczęła pierwsze prace nad własnymi publikacjami. Od roku 2000 ...pracuje jako freelancerka.

Pierwszą książkę opublikowała w 1989 roku. Obecnie ma w swoim dorobku ponad 60 pozycji dla dzieci i młodzieży, które zostały przetłumaczone na około 30 języków obcych. Najbardziej znana jest z serii o króliku Feliksie, piszącym listy z podróży. Inspiracją dla jego przygód były osobiste doświadczenia autorki z dzieciństwa, gdy często odwiedzała z rodzicami różne miejsca.

Anette Langen znana jest także jako zwolenniczka alfabetyzacji dzieci. Aktywnie działa jako ambasadorka tego przedsięwzięcia. Od 2001 roku jest również patronką wolontariatu w szkole podstawowej Solingen. W roku 2011 została ambasadorką fundacji Stiftung Lesen.

Książki Anette Langen opublikowane w Polsce:
Najlepsze na świecie listy od Feliksa;
Feliks u dzieci na krańcach świata;
Świąteczne listy od Feliksa;
Listy od Feliksa. Nowe przygody. Mały zając bada naszą błękitną planetę.

30,56 45,00 zł −32%
Wysyłka 24 godziny
27,54 45,00 zł −39%
Wysyłka 24 godziny
31,32 45,00 zł −30%
Niedostępny
Ładowanie...