Xi

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Allie Scott

   (3 produktów)

  Mroczne i straszliwe. Abe Sapien Tom 2

  (okładka twarda)

  91,29 
  Wysyłka 2 dni robocze

  Allie Scott

  Scott Allie to amerykański pisarz i redaktor komiksów, najbardziej znany jako redaktor i dyrektor wykonawczy w Dark Horse Comics w latach 1994-2017. Do Dark Horse Comics jako redaktor dołączył we wrześniu 1994 roku, początkowo edytował "Hellboya" Mike'a Mignoli, był to spory sukces zważywszy, że zaledwie miesiąc wcześniej dołączył do działu redakcyjnego. Początkowo kazano mu tylko poprawiać błędy ortograficzne, poza tym miał nie wchodzić w drogę autorowi. Jednak podczas przeglądania materiałów, zauważył kilka błędów w grafikach, co od razu zgłosił Mignoli. Ten zaskoczony szczerą krytyką i zwróceniem uwagi, naciskał wydawnictwo, aby Allie został wyznaczony na jego redaktora.

  Na redaktora naczelnego wydawnictwa awansował w październiku 2012 r., zaledwie 3 lata później został mianowany starszym redaktorem wykonawczym.

  Jako samodzielny autor odpowiada między innymi za czteroczęściową serię "The Devil's Footprints" wydaną w 2003 roku. W 2008 roku zaczął pisać miniserię "Solomon Kane", której główne wątki stanowiły w rzeczywistości rozwinięcie opowiadań Roberta E. Howarda "Castle of the Devil” i „Death's Black Riders”. W 2012 roku stworzył natomiast dziewiątą część komiksów z serii o Buffy Postrachu wampirów. Przy tworzeniu scenariuszy komiksów pracował aż do roku 2017, kiedy podjął decyzję o kontynuowaniu kariery jako niezależny redaktor i twórca.

  Ładowanie...