Xi

Atlas roślinności lasów. Flora polski

"Atlas roślinności lasów. Flora Polski" to popularnonaukowa książka autorstwa wybitnej polskiej botaniczki, profesor doktor habilitowanej Leokadii Witkowskiej-Żuk. W atlasie szczegółowo opisana jest szata roślinna polskich lasów, charakteryzująca się bogactwem i zróżnicowaniem w zależności od miejsca występowania."Atlas roślinności lasów. Flora Polski" to publikacja przeznaczona dla szerokiego groCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Multico
 • Data premiery: 2021-08-27
 • Okładka: twarda
 • Liczba stron: 592
 • Wymiary: 300 x 210

"Atlas roślinności lasów. Flora Polski" to popularnonaukowa książka autorstwa wybitnej polskiej botaniczki, profesor doktor habilitowanej Leokadii Witkowskiej-Żuk. W atlasie szczegółowo opisana jest szata roślinna polskich lasów, charakteryzująca się bogactwem i zróżnicowaniem w zależności od miejsca występowania.

"Atlas roślinności lasów. Flora Polski" to publikacja przeznaczona dla szerokiego grona czytelników związanych z polską przyrodą i lasami – nie tylko leśników, studentów i uczniów szkół leśnych, nauczycieli i botaników, przyrodników i osób zajmujących się ochroną przyrody, ale i dla wszystkich pasjonatów wędrówek po lasach i obserwacji polskiej roślinności. W książce, której przejrzysty układ graficzny ułatwia korzystanie z dostępnej w niej wiedzy, znajdują się między innymi fitosocjologiczny podział zbiorowisk leśnych Polski, charakterystyka wszystkich zespołów leśnych wraz z mapkami ich występowania, szczegółowe opisy botaniczne, zdjęcia oraz mapki występowania ponad 500 rodzimych gatunków leśnych. Atlas zawiera ponadto informacje o roślinach znajdujących się pod ochroną prawną w Polsce (zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z 2014 roku) oraz o gatunkach i zespołach leśnych objętych europejską siecią ekologiczną NATURA 2000.

"Atlas roślinności lasów" został wydany w serii Flora Polski, przybliżającej rośliny żyjące w Polsce. Każda z publikacji z serii skupia się na konkretnej roślinności (roślinach leśnych, łąkowych, górskich, synantropijnych, kserotermicznych, roślinach wydm, klifów, solnisk i aluwiów, roślinach chronionych, wodnych i bagiennych i innych konkretnych gatunkach). Jak pozostałe albumy z serii, tak i "Atlas roślinności lasów" został wydany w twardej oprawie. Liczy sobie prawie 600 stron i jest pełen wspaniałych zdjęć i bogatej w informacje treści.

Autorką "Atlasu" jest Leokadia Witkowska-Żuk, żyjąca w latach 1934-2019 polska biolożka, profesor Katedry Botaniki Leśnej Wydziału Leśnego SGGW.

Książka w serii została opublikowana nakładem Oficyny Wydawniczej Multico. Multico istnieje od 1991 roku i skupia się na publikowaniu książek o przyrodzie. Są to zarówno książki dla pasjonatów, obserwatorów zwierząt i innych ptaków i osób uwielbiających wycieczki po leśnych szlakach, jak i książki dla profesjonalistów – leśników, botaników, służby ochrony przyrody. Swoją ofertę Multico kieruje również do dzieci i młodzieży, starając się zainteresować młodych czytelników polską przyrodą oraz do hobbystów, związanych ze zwierzętami i roślinami, przekazując im w swoich książkach praktyczne rady i wskazówki.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3151123
Tytuł
Atlas roślinności lasów. Flora polski
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
polski
Liczba stron
592
Data premiery
2021-08-27
Rok wydania
2021
Wymiary produktu [mm]
300 x 210
Okładka
twarda
Waga Produktu [kg]
2.45
Długość
220
Głębokość
302
Wysokość
36
Zobacz więcej
Recenzje
4,8/5
4 recenzje
 • 5
  3
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Wioleta B. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-11-12
  Piękny atlas roślinności lasów polski!!! Widać, że autorka włożyła w niego nie tylko dużo serca, ale i ogrom pracy. Uporządkowany, z jasnymi i czytelnymi opisami i autentycznymi zdjęciami, zachwyca obszernością.
 • Ania O. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-11-07
  Przepięknie wydany atlas zachęca do wyjścia z domu i wybrania się do lasu. Zapewniam jednak, że z atlasem pod pachą zaczniecie zauważać zupełnie inne rzeczy podczas spaceru. To tak jakbyśmy otworzyli oczy po długim okresie snu. Duża dawka wiedzy, konkretne informacje, dobre zdjęcia. Polecam
 • Bogumiła O. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2021-11-04
  Piękny i szczegółowy atlas pełen opisów roślin jakie można znaleźć na terenie Polski. Kupiłam w prezencie siostrzenicy, która wiąże swoją przyszłosć z leśnictwem i powiem szczerze, że sama bardzo długo go przeglądałam. Jest to nie tylko piękne wydanie, ale przede wszystkim widać, że książka spisana przez botanika z krwi i kości.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 18. czerwca, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 18. czerwca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 18. czerwca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 18. czerwca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 18. czerwca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 18. czerwca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 18. czerwca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 18. czerwca, wtorek
0,00 zł

O Autorze


3151123
Ładowanie...