Xi

Kup w zestawie:

3 produkty
wartość produktów w zestawie:
73,30 zł
46,26 zł
oszczędzasz 27,04 zł (37%)
-32%

24,90 zł

16,96 zł

oszczędzasz 7,94 zł (32%)

Dostępność 24 godziny
Paczka w Ruchu 7,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie 7,99 zł
Poczta Polska 9,99 zł
Paczkomaty 9,99 zł
Kurier 11,99 zł

Opis

Historię „Asiuni” nakreśliło samo życie: Joanna Papuzińska opisała własne doświadczenia z dzieciństwa, które przypadło na straszliwy czas II Wojny Światowej. Rodzina Asiuni, zamieszkała w Warszawie, odczuła jej dramat szczególnie mocno – matka dziewczynki, która stanęła w obronie chłopców atakujących Niemców, zginęła od kul egzekucyjnych. Pozostali przy życiu członkowie rodziny musieli opuścić swój dom, szukać schronienia u kolejnych ludzi dobrej woli, niejednokrotnie zupełnie obcych. Asiunia nie rozumiała, dlaczego spotkał ich taki los, co przesądziło o tym, że nie mogą żyć tak, jak dotychczas. Przytłoczona bezmiarem otaczającego jej zła, musiała borykać się jednocześnie z głodem i brakiem podstawowych przedmiotów codziennego użytku. Nawet w najgorszych chwilach mogła liczyć jednak na obecność ojca i rodzeństwa – wzajemna miłość i wsparcie dodawało sił całej rodzinie.

Książka Joanny Papuzińskiej oswaja kilku- i kilkunastoletnich czytelników z tematem wojny – niezwykle poruszającym, o ciężarze trudnym do udźwignięcia dla niejednego dorosłego, ale ogromnie ważnym dla polskiej tożsamości narodowej i nieustannie obecnym w publicznej dyskusji. „Asiunia” jest także uniwersalną opowieścią o dziecięcych emocjach w obliczu wojennego kataklizmu: o permanentnym strachu, utracie poczucia bezpieczeństwa, żalu po stracie ukochanej mamy, próbach zrozumienia niewytłumaczalnej dla pięciolatki sytuacji – ale i o sile miłości, rodzinnej więzi, która pomaga przetrwać najcięższe koleje losu.

Joanna Papuzińska jest jedną z najważniejszych autorek literatury dziecięcej minionego stulecia. To spod jej pióra wyszły „Nasza mama czarodziejka”, „Rokiś” czy „Czarna Jama”; pisarka powołała do życia także miesięcznik „Guliwer”, poświęcony literaturze dla dzieci i młodzieży, przewodnicząc jego redakcji do 2002 r.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 861711
Tytuł Asiunia.
Autor Papuzińska Joanna
Wydawnictwo Wydawnictwo Literatura
Język wydania polski
Język oryginału polski
Liczba stron 48
Data premiery 2019-09-05
Rok wydania 2019
Wymiary produktu [mm] 10 x 243 x 171
Okładka Twarda
Cena detaliczna 24,90 zł
Nasza cena 16,96 zł
Powiązane tematy: Bestseller

Recenzje

5/5
5
4
3
2
1
DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Joanna A.

5/5
| 26-09-2020
Choć książka jest przeznaczona dla dzieci to uważam, że powinien przeczytać ją każdy dorosły. Bo w tej opowieści o wojnie nie chodzi o strony, politykę czy granice. Chodzi o dziecko, 6-letnią dziewczynkę, które nagle zderza się z okropieństwami wojny i stara się w jakiś sposób ją zrozumieć. Podczas wspólnej lektury z synkiem nieraz usłyszałam pytanie „dlaczego?”. Pani Papuzińska umiejętnie wprowadza dziecko w trudną tematykę, nie popadając przy tym w zbędny patos, ponieważ w wojnie nie ma nic podniosłego. Jest śmierć, naloty, strach, tęsknota. A to autorka, i zarazem tytułowa Asiunia, zna aż za dobrze.

Tadeusz K.

5/5
| 23-09-2020
„Asiunia” to kolejna niezwykła opowieść z serii „Wojny dorosłych - historie dzieci”, która przedstawia temat wojny z perspektywy dziecięcych bohaterów. Opowieść 6-letniej Joasi bazuje na autentycznych przeżyciach autorki, pani Joanny Papuzińskiej, która w prosty lecz niezwykle celny i bezpośredni sposób opisuje wojnę widzianą oczami dziecka. Dziecku, któremu z dnia na dzień wali się świat. Szczerze polecam.

Anna J.

5/5
| 22-09-2020
„Asiunia” pani Joanny Papuzińskiej to wzruszająca, smutna i bardzo potrzebna książka. Wojna widziana oczami dziecka i opowiedziana jego językiem.  Literatura wojenna to zwykle historie dorosłych. W tym wypadku opowieść skupiła się na niespełna sześcioletniej Asi, która musi swoim dziecięcym rozumem ogarnąć dziejące się wokół niej zło. Osobiście jestem pod wielkim wrażeniem tej lektury, która w wyjątkowy sposób porusza niezwykle trudny temat.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
30 Wrzesień, Środa
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Paczka w Ruchu
czas dostawy
1 Październik, Czwartek
przedpłata
7,99 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
1 Październik, Czwartek
przedpłata
7,99 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska
czas dostawy
1 Październik, Czwartek
przedpłata
9,99 zł
pobranie
14,99 zł
Paczkomaty
czas dostawy
30 Wrzesień, Środa
przedpłata
9,99 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier
czas dostawy
30 Wrzesień, Środa
przedpłata
11,99 zł
pobranie
16,99 zł
  • Książki dla dzieci
  • Poradniki i albumy
  • Książki naukowe i popularnonaukowe
  • Podręczniki do szkół podst. i średnich
  • Literatura piękna
  • Literatura obyczajowa, erotyczna
  • Ładowanie...