Asiunia (Joanna Papuzińska) - tantis.pl
Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Szukany produkt jest niedostępny - może podobny produkt?

5/5

14,29 zł 26,90 zł

Asiunia

Joanna Papuzińska, Maciej Szymanowicz

(okładka twarda)

5/5
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literatura
Liczba stron: 48
Serie: Wojny dorosłych. Historie dzieci
Niedostępny
InPost Paczkomat 24/7 12,99 zł
Orlen Paczka 8,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 12,99 zł
Kurier DPD 12,99 zł
Kurier InPost 14,99 zł
Pocztex Kurier 10,99 zł
Pocztex - punkty odbioru 10,99 zł

Opis

Historię „Asiuni” nakreśliło samo życie: Joanna Papuzińska opisała własne doświadczenia z dzieciństwa, które przypadło na straszliwy czas II Wojny Światowej. Rodzina Asiuni, zamieszkała w Warszawie, odczuła jej dramat szczególnie mocno – matka dziewczynki, która stanęła w obronie chłopców atakujących Niemców, zginęła od kul egzekucyjnych. Pozostali przy życiu członkowie rodziny musieli opuścić swój dom, szukać schronienia u kolejnych ludzi dobrej woli, niejednokrotnie zupełnie obcych. Asiunia nie rozumiała, dlaczego spotkał ich taki los, co przesądziło o tym, że nie mogą żyć tak, jak dotychczas. Przytłoczona bezmiarem otaczającego jej zła, musiała borykać się jednocześnie z głodem i brakiem podstawowych przedmiotów codziennego użytku. Nawet w najgorszych chwilach mogła liczyć jednak na obecność ojca i rodzeństwa – wzajemna miłość i wsparcie dodawało sił całej rodzinie.

Książka Joanny Papuzińskiej oswaja kilku- i kilkunastoletnich czytelników z tematem wojny – niezwykle poruszającym, o ciężarze trudnym do udźwignięcia dla niejednego dorosłego, ale ogromnie ważnym dla polskiej tożsamości narodowej i nieustannie obecnym w publicznej dyskusji.

„Asiunia” jest także uniwersalną opowieścią o dziecięcych emocjach w obliczu wojennego kataklizmu: o permanentnym strachu, utracie poczucia bezpieczeństwa, żalu po stracie ukochanej mamy, próbach zrozumienia niewytłumaczalnej dla pięciolatki sytuacji – ale i o sile miłości, rodzinnej więzi, która pomaga przetrwać najcięższe koleje losu.

Joanna Papuzińska jest jedną z najważniejszych autorek literatury dziecięcej minionego stulecia. To spod jej pióra wyszły „Nasza mama czarodziejka”, „Rokiś” czy „Czarna Jama”; pisarka powołała do życia także miesięcznik „Guliwer”, poświęcony literaturze dla dzieci i młodzieży, przewodnicząc jego redakcji do 2002 r.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 861711
Tytuł Asiunia
Autor Joanna Papuzińska, Maciej Szymanowicz
Wydawnictwo Wydawnictwo Literatura
Język wydania polski
Język oryginału polski
Liczba stron 48
Data premiery 2019-09-05
Rok wydania 2019
Wymiary produktu [mm] 235 x 165
Okładka okładka twarda
Waga Produktu [kg] 0.25
Cena detaliczna 24,90 zł
Nasza cena 17,29 zł
Serie: Wojny dorosłych. Historie dzieci

Recenzje

5/5
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Magdalena S.

5/5
| 06-10-2021
Książka w twardej okładce, bardzo fajna trzcionka, Idealna dla dzieci. Polecam ten produkt.

Elżbieta M.

5/5
| 03-10-2021
Bardzo przystępna dla dzieci ciekawe ilustracje. Ładna oprawa zachęcająca dzieci.

Joanna W.

5/5
| 21-09-2021
Serdecznie polecam książeczka bardzo interesująca dla dzieci.

Justyna Z.

5/5
| 04-02-2021
Pięknie wydana opowieść o losach wojennych dziecka. Jako Najwyższy Cenzor przeczytałam przed podaniem dzieciom - jednym tchem.
Na pewno warto mieć tę książkę, szczególnie w czasach dobrobytu i łatwego dostępu do wszystkich dóbr. Dzieci urodzone po 2000 r. nie wiedzą, że nie musi tak być. Dzięki przedstawieniu głównej bohaterki jako zwykłej, podobnej do każdego z nas, dziewczynki, wejściu także w świat jej emocji wywołanych nieoczekiwanymi zmianami, doświadczeniem straty i rozłąki, okazuje się, że niedola jaką niesie wojna jest realną sytuacją, która może spotkać każdego.

Marta G.

5/5
| 12-11-2020
Piękna historia, która tłumaczy w prosty sposób, językiem dziecka jak wojnę przeżywali ci najmłodsi i bezbronni.

Julia T.

5/5
| 13-10-2020
„Asiunia” to nasza kolejna (po „Wszystkie moje mamy” i „ Zaklęciu na w”) pozycja z serii „Wojny dorosłych - historie dzieci”. W tej opowieści naszym przewodnikiem po wojennej rzeczywistości jest pięcioletnia Asiunia, która na swój dziecięcy sposób stara się odnaleźć w nowym dziwnym świecie rządzonym przez wszechobecną wojnę. Wojnę, która zabrała jej bliskich, dom, dzieciństwo. Książeczkę szybko się czyta, język jest dostosowany do młodszych czytelników a subtelne ilustracje dopełniają całości historii. Polecam

Sylwia W.

5/5
| 08-10-2020
„Asiunia” to książka inna niż wszystkie, niezwykła, przejmująca, wzruszająca i nade wszystko pouczająca. To historia wojenna opowiedziana z perspektywy malutkiej dziewczynki, która nie wie, dlaczego mama zniknęła, dlaczego trzeba iść spać do obcych ludzi lub chować się w brzydko pachnącej piwnicy. W dziecięcych słowach tkwi siła przekazu tej książki. Potrafią one dobitniej uderzyć w człowieka niż niejeden drastyczny opis. „Asiunia” pani Papuzińskiej oparta jest na wspomnieniach samej autorki, która  fenomenalnie uchwyciła niewinność dziecka w obliczu wojny. Gorąco polecam.

Jarek Z.

5/5
| 07-10-2020
Książka pani Joanny Papuzińskiej to niezwykle emocjonująca analiza przeżyć wojennych oczami 6-letniej Asiuni. Pani Joanna w niebywale inteligentny sposób, operując prostym, dziecięcym językiem opisuje dramatyczne wydarzenia takie jak śmierć matki czy tułaczka po obcych domach w poszukiwaniu schronienia. Opis jest tym bardziej przejmujący jeśli zdamy sobie sprawę z faktu, że są to wspomnienia samej autorki. Książka jest opatrzona pięknymi ilustracjami o stonowanej kolorystyce, które uwypuklają tragizm przedstawionych wydarzeń. Polecam.

Bartosz L.

5/5
| 04-10-2020
Przejmujący obraz wojny opowiedziany z perspektywy dziecka. Tak w bardzo wielkim skrócie można opisać „Asiunię” Joanny Papuzińskiej i Macieja Szymanowicza. Jest to lektura niezwykła, ukazująca, w jaki sposób dziecko widzi wojnę, jak ją sobie tłumaczy, stara poukładać nową, straszną rzeczywistość. Historia małej Joasi została opowiedziana prostym, dziecięcym językiem, który zwiększa moc przekazu. Lektura obowiązkowa dla każdego.

Agata T.

5/5
| 02-10-2020
Wojna to traumatyczne przeżycie dla każdego człowieka a co dopiero dla dziecka. Tytułowa Asiunia to 6-letnia dziewczynka, której dziecięcy świat zostaje zniszczony przez wybuch II wojny światowej. Tęsknota za mamą, głód, obce domy, obce twarze i wszechogarniający strach.  Ta nowa, przerażająca rzeczywistość jest opisywana z perspektywy dziecka, które na swój własny sposób stara się zrozumieć położenie, w którym się znalazło. Niesamowicie wzruszająca i pouczająca opowieść autobiograficzna Joanny Papuzińskiej to wyjątkowa lektura, którą powinien przeczytać każdy bez względu na wiek.

Paulina W.

5/5
| 02-10-2020
Świat 6-letniej Joasi w jednej chwili przestaje istnieć. Znikają najbliżsi, znika dom, znika poczucie bezpieczeństwa i radosne dzieciństwo. Zamiast tego przychodzi wojna. Tak straszna, dziwna, nie wiadomo, o co w niej chodzi, ale jest. To właśnie mała Asia jest naszym przewodnikiem po świecie opanowanym przez wojnę. Jej opis jest tak dziecinny, a jednocześnie niezwykle trafny i prawdziwy. Niezwykle emocjonująca lektura, którą każdy powinien przeczytać.

Kazimierz A.

5/5
| 27-09-2020
Jak opowiedzieć dziecku o wojnie? Przecież dla sporej części naszego społeczeństwa to temat odległy, znany bardziej z książek niż bezpośrednich relacji. Warto wówczas sięgnąć po książkę autorstwa pani Joanny Papuzińskiej, która korzystając z własnych wojennych doświadczeń, w mądry i przejmujący sposób kreśli historię 6-letniej Asi. Dla dziewczynki wojna to potwór, który zabrał jej ukochaną mamę, jej łóżeczko, jej kubeczek. A teraz musi uciekać, chować się przed nalotami, wędrować po obcych domach, mieszkać u obcych ludzi. Naturalny i bezpośredni język, tak charakterystyczny dla dziecka to jedna z największych zalet tej opowieści. W połączeniu z przepiękną grafiką tworzą niezwykle wzruszającą lekturę.

Joanna A.

5/5
| 26-09-2020
Choć książka jest przeznaczona dla dzieci to uważam, że powinien przeczytać ją każdy dorosły. Bo w tej opowieści o wojnie nie chodzi o strony, politykę czy granice. Chodzi o dziecko, 6-letnią dziewczynkę, które nagle zderza się z okropieństwami wojny i stara się w jakiś sposób ją zrozumieć. Podczas wspólnej lektury z synkiem nieraz usłyszałam pytanie „dlaczego?”. Pani Papuzińska umiejętnie wprowadza dziecko w trudną tematykę, nie popadając przy tym w zbędny patos, ponieważ w wojnie nie ma nic podniosłego. Jest śmierć, naloty, strach, tęsknota. A to autorka, i zarazem tytułowa Asiunia, zna aż za dobrze.

Tadeusz K.

5/5
| 23-09-2020
„Asiunia” to kolejna niezwykła opowieść z serii „Wojny dorosłych - historie dzieci”, która przedstawia temat wojny z perspektywy dziecięcych bohaterów. Opowieść 6-letniej Joasi bazuje na autentycznych przeżyciach autorki, pani Joanny Papuzińskiej, która w prosty lecz niezwykle celny i bezpośredni sposób opisuje wojnę widzianą oczami dziecka. Dziecku, któremu z dnia na dzień wali się świat. Szczerze polecam.

Anna J.

5/5
| 22-09-2020
„Asiunia” pani Joanny Papuzińskiej to wzruszająca, smutna i bardzo potrzebna książka. Wojna widziana oczami dziecka i opowiedziana jego językiem.  Literatura wojenna to zwykle historie dorosłych. W tym wypadku opowieść skupiła się na niespełna sześcioletniej Asi, która musi swoim dziecięcym rozumem ogarnąć dziejące się wokół niej zło. Osobiście jestem pod wielkim wrażeniem tej lektury, która w wyjątkowy sposób porusza niezwykle trudny temat.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomat 24/7
czas dostawy
9. grudnia, pt. — 12. grudnia, pon.
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
12. grudnia, poniedziałek
przedpłata
8,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
9. grudnia, piątek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
9. grudnia, piątek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
17,99 zł
Kurier InPost
czas dostawy
9. grudnia, piątek
przedpłata
14,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Pocztex Kurier
czas dostawy
9. grudnia, piątek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
15,99 zł
Pocztex - punkty odbioru
czas dostawy
9. grudnia, piątek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
9. grudnia, piątek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...