Xi
 » Książki  » Sztuka i kultura  » Architektura

"ArchiKod" to wspaniała opowieść o architekturze, która jednak ma trafić nie tylko do architektów. Nawet czytelnik zwyczajnie zaciekawiony piękną przestrzenią jakiegoś miasta lub wyrazistym budynkiem zauważonym gdzieś przypadkiem znajdzie tu coś dla siebie. Autor zaprasza w niesamowitą podróż po 72 miejscach na świecie. Znajdziesz tu słynne przestrzenie publiczne, jak chociażby londyńskie Regent Street lub krakowski Rynek Główny. Zwiedzisz polskie osiedle Za Żelazną Bramą i niemieckie Gropiusstadt. Ponadto będziesz podziwiać nadzwyczajne budynki, jak chociażby Pont du Gard we Francji. To architektoniczna przygoda, która pozostanie niezapomniana.

Czesław Bielecki tworzy tę wyjątkową opowieść, patrząc jednocześnie w przeszłość i w przyszłość. Chce przypomnieć o kodzie kulturowym w architekturze oraz zainteresować nim również ludzi wpływających na kształt współczesnych przestrzeni miejskich. "ArchiKod" ma pomóc im osiągnąć porozumienie. To próba zbudowania przestrzeni do dyskusji różnych grup związanych z architekturą. Ponadto daje szansę, by nawet czytelnik, który nie jest profesjonalnym architektem, mógł zrozumieć piękno dobrego projektu oraz wyjątkowość wielu wizji wybitnych twórców. Zadaniem tej publikacji staje się po prostu rozbudzanie zamiłowania do wspaniałych budynków wśród wszystkich czytelników.

Czesław Bielecki to znany architekt, publicysta i projektant, który odkrywa kod kulturowy w architekturze. Jest również założycielem pracowni architektonicznej DIM'84 Dom i Miasto. W swoich książkach oraz artykułach rozprawia się z nowoczesną architekturą. Rozbija mechanistyczne teorie i krytykuje postmodernistyczne pomysły architektoniczne. Zamiast tego proponuje wspólny kod kulturowy wszystkich architektów, czyli ArchiKod. Walcząc z utopijnymi wizjami, stara się wyjaśniać odbiorcom swoich tekstów, w jaki sposób powstaje dobrze zaprojektowana przestrzeń. Odkrywa nowe drogi rozwiązywania problemów współczesnej architektury, tworząc przestrzeń komunikacji przeznaczoną dla wszystkich architektów.

Szukasz innych publikacji dla architektów? Zobacz kategorię "Architektura, budownictwo".

"ArchiKod" ułatwia zrozumienie, w jaki sposób powstają najlepsze projekty architektoniczne i na jakie elementy dobry architekt powinien zwracać uwagę. To świetna propozycja dla osób zainteresowanych współczesną architekturą, a ponadto planujących rozpoczęcie studiów architektonicznych.

Czytaj więcej
Dane szczegółowe

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:

Karolina O.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 08-03-2022 | Recenzja zweryfikowana
ArchiKod to bez wątpienia jedna z lepszych pozycji jakie miałam okazję czytać. Świetnie napisana, szalenie ciekawa z ogromną dawką wiedzy. Nie ma co się dziwić, że zgarnia same dobre recenzje, ja sama daje maksymalną ocena i z niecierpliwością czekam na kolejne książki tego autorstwa. Takich jak ta powinno być znacznie więcej na rynku moim zdaniem. Szczerze polecam i zachęcam do zakupu.

Monika B.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 26-02-2022 | Recenzja zweryfikowana
Pozycję „ ArchiKod” kupiłam za sprawą tych wszystkich dobrych opinii jakie kryza w internecie no i druga sprawa, że to mnie z uwagi na wykształcenie na maxa interesuje/. Nie pozostaje mi nic innego jak podpisać się obiema rękoma pod tymi wszystkimi dobrymi opiniami. Szkoda tylko, ze takich pozycji jak ta jest tak mało na rynku. Na pewno jeszcze nie ra nie dwa do niej wrócę, a tymczasem z całego serca polecam, nie tylko miłośnikom architektury, ale generalnie każdemu, bo to zwyczajnie ciekawe rzeczy są.

Szymon T.

Klient zweryfikowany

5/5
| 14-02-2022 | Recenzja zweryfikowana
Uczta dla intelektu. Erudycja i percepcja przestrzeni Bieleckiego wciąga i zmusza do przemyśleń. Książka dla wszystkich.

Dostawa

)
3197854
Ładowanie...