Xi

Tym razem mamy szansę przeczytać czwartą część przygód Anne Shirley zatytułowaną "Anne z Szumiących Wierzb" w nowym - najbliższym oryginałowi - tłumaczeniu.

Lucy Maud Montgomery to kanadyjska pisarka, która sławę zdobyła pisząc cykl utworów o błyskotliwej, sympatycznej, wrażliwej Anne. Anna Bańkowska, która urodziła się w 1940 roku jest polonistką ze specjalnością językoznawczą, tłumaczką literatury anglojęzycznej oraz redaktorką. Chętnie podejmuje się nowych przekładów klasyki. Tym razem podjęła się tłumaczenia serii opowieści o Anne.

"Anne z Szumiących Wierzb" - o czym jest książka?

Rudowłosa Anne po ukończeniu studiów w Redmond College otrzymuje stanowisko dyrektorki w liceum w Summerside. Ma niestety problem ze znalezieniem lokum. Osoba, która od 15 lat zawsze wynajmowała pokój kolejnym dyrektorom szkoły, tym razem, z nieznanych powodów zdecydowała, że Anne ma sobie poszukać mieszkania w innym miejscu. Ostatecznie Anne wynajmuje pokój, który znajduje się w wieży domu o nazwie Szumiące Wierzby, gdzie mieszkają dwie wdowy oraz Rebecca Dew. Zakochuje się w nim od pierwszego wejrzenia!

Anne nawiązuje nowe przyjaźnie, ale musi się też zmierzyć z licznymi trudami. Szczególnie wrogi w stosunku do Anne jest wpływowy klan rodziny Pringle'ów. Wielu uczniów Anne to potomkowie tej rodziny i z nimi również młoda dyrektorka ma problemy. A przecież to takie trudne dla osoby, która nie znosi być nielubianą! Na szczęście Anne ma narzeczonego - Gilberta, któremu może wyżalić się w listach.

Czy Anne uda się zdyscyplinować podopiecznych i zlikwidować niechęć? Lektura z pewnością dostarczy nam wielu emocji i ociepli niejeden chłodny wieczór.

"Anne z Szumiących Wierzb" - opinie

"Anne z Szumiących Wierzb" to niezwykle klimatyczna i urokliwa opowieść. Pomimo upływu lat, książka nadal fascynuje. Kolejne pokolenia czytelników uwielbiają Anne i jej podejście do życia. Również będąc osobą dorosłą, dobrze jest wrócić do lektury z czasów nastoletnich i na nowo razem z tytułową bohaterką przeżyć fantastyczne przygody.

Niniejsze wydanie, które ukazało się nakładem wydawnictwa Marginesy z piękną, elegancką okładką z pewnością będzie ozdobą domowej biblioteczki.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Dostawa i płatność

O Autorze


3324976
Ładowanie...