Xi
Polecamy podobne produkty

Ania Shirley, tęskniąca za ciepłem rodzinnym rudowłosa sierota, przez przypadek trafia na farmę na Zielonym Wzgórzu. Maryla i Mateusz chcieli przygarnąć chłopca, żeby pomagał im w gospodarstwie, zamierzali więc odesłać dziewczynkę z powrotem do sierocińca. Zmienili jednak zdanie, gdy poznali jej smutną historię. Dzięki temu, że niesforna Ania została z nimi, wprowadziła do dużo śmiechu i spontaniczności. Dziewczynka miała bardzo bujną wyobraźnię i wielki talent do pakowania się w kłopoty.

Trudy wiek dorastania i nieposkromiona kreatywność dziewczyny doprowadziły do wielu arcyzabawnych sytuacji. Czy słyszeliście kiedyś o osobie, która przefarbowała włosy na zielono, pomyliła sok malinowy z winem, albo omal nie utopiła się podczas zabawy w teatr? To nasza główna bohaterka! Z nią upieczecie też ciasto z dodatkiem kropli walerianowych zamiast wanilii! Nie sposób się z nią nudzić. Każdy dzień to okazja do zrobienia czegoś niezwykłego. Ze swoją przyjaciółką Dianą przeżyły niejedno.

Ania jako wielki wrażliwiec, często bywała jednak przygnębiona. Kompleksy nie były jej obce, a dzieciaki w szkole dokuczały jej głównie z powodu ognistego koloru włosów. Ania z Zielonego Wzgórza przeżywa też swoje pierwsze miłosne zauroczenie. Gilbert Blythe, początkowo nie okazywał jej sympatii, jednak z biegiem czasu się to zmieniło i stał się wyjątkową w jej życiu osobą. Pojednanie się zajęło im jednak kilka lat. Bo musisz wiedzieć jeszcze, że Ania jest uparta jak osioł.

"Ania z Zielonego Wzgórza" to klasyka literatury światowej, książka dla młodzieży, bez znajomości której trudno wyobrazić sobie dzieciństwo. Kształtuje wzorce zachowań, uczy, ale przede wszystkim bawi. Powieść skierowana jest głównie do dziewczynek, gdyż bez trudu identyfikują się z główną bohaterką i razem z nią przeżywają jej rozterki i wielkie przygody.

To wydanie szkolnej lektury zawiera opracowanie, plan wydarzeń, charakterystykę bohaterów oraz omówienie problematyki. Dzięki pytaniom i odpowiedziom z łatwością przygotujesz się do lekcji i szybko przypomnisz sobie szczegóły wydarzeń.

Lucy Maud Montgomery pochodziła z bardzo wymagającej rodziny, która praktykowała surowe wychowanie. Książki były dla niej miejscem ucieczki, a gdy dorosła po godzinach pracy jako nauczycielka chwytała za pióro i tworzyła swój własny literacki świat. Gdy jej maszynopis "Ani z Zielonego Wzgórza" wreszcie trafił do wydawcy, skłonnego go wydać, okazało się, że książka odniosła ogromny sukces. Powstawały kolejne części (np. Ania z Avonlea), a wierni czytelnicy towarzyszyli Ani w kolejnych życiowych wyzwaniach.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

O Autorze


666135
Ładowanie...