Xi
 » Książki  » Książki dla młodzieży  » Przygodowe i fantastyka

Akademia Dobra i Zła – wydanie w obwolucie filmowej!


Najlepsze przyjaciółki Sofia i Agata rozpoczynają naukę w baśniowej Akademii Dobra i Zła, gdzie zwyczajni chłopcy i dziewczęta uczą się, jak być bohaterami albo… złoczyńcami.
Różowa sukienka, szklane pantofelki i dobre uczynki dają Sofii pewność, że zostanie prymuską w Akademii Dobra i ukończy ją jako księżniczka z bajki.
Tymczasem Agata, w czarnych workowatych sukienkach, ze złośliwym kotem, nieznosząca niemal całego świata, wydaje się idealną kandydatką do Akademii Zła.
Kiedy jednak dziewczyny zostają porwane do Bezkresnej Puszczy, okazuje się, że ich przeznaczenie zostało zamienione: Sofia trafia do Akademii Zła, by uczyć się pielęgnacji brzydoty, rzucania klątw i szkolenia sługusów; Agata ląduje w Akademii Dobra, wśród przystojnych książąt i ślicznych dziewcząt, by brać udział w lekcjach etykiety dla księżniczek i poznawać język zwierząt.
A jeśli ta pomyłka to tylko pierwszy krok, zmierzający do pokazania, jakie naprawdę są Sofia i Agata?
 
Akademia Dobra i Zła to niezwykła podróż do oszałamiającego nowego świata, w którym jedynym sposobem na znalezienie wyjścia z baśni jest… jej przeżycie.

Ekranizacja 1. tomu „Akademii Dobra i Zła”  już 21 października na platformie Netflix  z udziałem m.in. Charlize Theron,  Kerry Washington, Laurence’a Fishburne’a!

Czytaj więcej
Dane szczegółowe

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:

book w.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 22-11-2021 | Recenzja zweryfikowana
„Akademia Dobra i Zła” to książka, o której powinno być głośno i to w takim stopniu jak mówi się o księżniczkach, królewiczach w różnych baśniach. Jest to seria, którą zapamiętasz jak żadną inną książkę, ponieważ dowiesz się, dlaczego ktoś staje się księżniczką (pozytywny bohater) złą czarownicą (czarny charakter), a może ty już wiesz?
Akademia do tej pory działała bez żadnych błędów, pomyłek, kłopotów, ale…. No właśnie w tym momencie wchodzimy do świata, gdzie dobro miesza się ze złem, ale czy na pewno? Dlaczego zła królowa nie może być piękną księżniczką, o którą bija się najlepsi książęta? Dlaczego cudowna księżniczka nie może wspierać armię złych gnomów i dążyć do upadku księstwa?
Ktoś z was napisze/powie nie no Ania, ale jak? Księżniczki to zawsze dobre, a brzydkie, czarne dziewczęta to muszą skończyć jako czarny charakter jakiejś bajki! Kochani oj będzie się działo w Akademii, bo okazuje się, że coś się komuś pomyliło, ale czy na pewno? Czy to co się stało wróci na normalne tory? No tego nie napiszę, ale obiecuje pełno zabawy, pełno testów, pełno magii oraz intryg. Dowiecie się jak zaczarować innych, ale też jak wyglądają testy na cudowna księżniczkę.
Przedstawiam Wam Sofii, która jest piękna, dobra oraz pewna siebie i idealnie nada się jako absolwentka Akademii Dobra oraz postać księżniczki z bajki. Kolejną dziewczyna z jaką będziecie mieli do czynienia to Agata, która w swoich workowatych, czarnych sukienkach prezentuje się idealnie jako kandydatka do Akademii Zła.
Pewnej nocy dochodzi do porwania dziewczyn, które trafiają do Puszczy, gdzie dochodzi do zamiany miejsc. Sofii cudowna, piękna trafia do Akademii Zła, a Agata ta licha postać trafia do Akademii dobra i tutaj dopiero zaczyna się cała akcja. Nic nie zdradziłam, bo tego dowiesz się na samym początku. Czy zamiana dziewczyn jest słuszna? Co odkryją dziewczyny będąc nie tam, gdzie zamierzały? A może czy poznają prawdę o sobie samym? Oj jak ja zazdroszczę Wam, że macie tę książkę jeszcze przed sobą, bo ja już skończyłam drugi tom.
Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Jaguar, bo przygodę przeżyłam nieziemską.

Dostawa

3151124
Ładowanie...