Xi
 » Książki dla dzieci  » Wiek 6-8  » Literatura dziecięca 6-8 lat

Odkryj wspaniałe opowiadania dla dzieci, nawiązujące do prawdziwych wypraw wielkiego podróżnika, Kazimierza Nowaka! "Afryka Kazika" przypomina afrykańskie wędrówki wspaniałego odkrywcy z Polski. W latach trzydziestych podróżował na rowerze, przemierzając mało zbadane kraje. Spotykał niezwykłych mieszkańców dalekich krain i przeżywał wspaniałe przygody! Co jednak najważniejsze, to opowieść o prawdziwych, a nie fikcyjnych podróżach. Teraz mały czytelnik może poznać wyprawy tego bohatera, odkrywając przy tym świat!

"Afryka Kazika" to znakomita okazja, by rozbudzić w dziecku ciekawość świata i zamiłowanie do geografii. Czytelnik odkrywa, jak przebiegają przygotowania do dalekiej wyprawy, a następnie poznaje odległe kraje pełne egzotycznych niebezpieczeństw oraz dzikich zwierząt. To opowieść o pięknie egzotycznej natury, niesamowitych zwyczajach afrykańskich plemion i wyzwaniach, jakie stawia przed podróżnikiem wyprawa w tak odległe miejsce. Inspirująca przygoda Kazimierza Nowaka zachęca dzieci do rozwijania zainteresowań naukowych oraz poznawania tajemnic świata. Krótkie rozdziały i kolorowe ilustracje ułatwiają małym czytelnikom zrozumienie wszystkich wydarzeń. Łukasz Wierzbicki zadbał o to, by wszystkie przygody były zaprezentowane w odpowiednim dla dzieci stylu. Z pewnością niejedno dziecko będzie dzięki tym opowiadaniom chciało wyruszyć na własną wyprawę!

Kazimierz Nowak był jednym z pierwszych polskich reportażystów. W 1931 r. rozpoczął afrykańską wyprawę rowerową, którą zakończył w 1936 r. Samotnie przemierzył wiele krajów, pokonując 40 000 km. Ten niesamowity wyczyn został ponownie przypomniany mieszkańcom Polski w 2006 r., gdy odnaleziono nieopublikowane materiały z wypraw i zdjęcia. Relacje, listy oraz wspomnienia Kazimierza Nowaka z jego afrykańskich wypraw wprawiają w zachwyt, zaskakując opisami wspaniałych przygód. Teraz również mali czytelnicy mogą poznać tę inspirującą historię. To świetny sposób na zainteresowanie dziecka dalekimi krajami i odkryciami wielkich podróżników.

Przygody Kazimierza Nowaka przybliża dzieciom Łukasz Wierzbicki. Autor w dzieciństwie często słuchał opowieści swojego dziadka, który wspominał najciekawsze wyprawy tego wybitnego podróżnika. Zafascynowany niezwykłą postacią, dorosły już pisarz postanowił wrócić do tej historii. Obecnie przypomina Polakom dokonania Kazimierza Nowaka i utrwala pamięć o niezwykłym odkrywcy. Twórczość Łukasza Wierzbickiego trafia teraz również do dzieci. Autor chce wzbudzać u odbiorców ciekawość świata oraz zachęcać do wspaniałych podróży. Pisarz ukończył studia w Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, był bankowcem, a także radiowcem. Postawił jednak na twórczość literacką. Obecnie pisze książki i współpracuje z Magazynem Kontynenty. Ponadto jest oficjalnym ambasadorem Fundacji "ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom".

W kategoriach "Książki dla dzieci" i "Literatura dziecięca" znajdziesz twórczość znakomitych polskich autorów!

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Dostawa i płatność

O Autorze


3271185
Ładowanie...