Xi

48 praw władzy

"48 praw władzy" to analiza kilku tysięcy lat historii władców i ich metod sprawowania władzy. Robert Greene przyjrzał się mechanizmom psychologicznym oraz słynnym systemom filozoficznym, które przez lata inspirowały królów. Autor omawia filozofię Machiavelliego, wyjaśnia poglądy Carla von Clausewitza i przypomina zasady Sun-Tsu. Tak powstaje lista 48 praw władzy, a dzięki nim można zrozumieć równCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Czarna Owca
 • Data premiery: 2021-10-13
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 216
 • Wymiary: 214 x 143

"48 praw władzy" to analiza kilku tysięcy lat historii władców i ich metod sprawowania władzy. Robert Greene przyjrzał się mechanizmom psychologicznym oraz słynnym systemom filozoficznym, które przez lata inspirowały królów. Autor omawia filozofię Machiavelliego, wyjaśnia poglądy Carla von Clausewitza i przypomina zasady Sun-Tsu. Tak powstaje lista 48 praw władzy, a dzięki nim można zrozumieć również siły rządzące współczesną polityką. To jednak przede wszystkim przestroga przed bezkrytycznym podejściem do tego, co mówią oraz jak sterują społeczeństwem najbardziej wpływowi ludzie.

W jaki sposób rząd sprawuje kontrolę nad społeczeństwem? Czego możemy się dowiedzieć, poznając taktykę Elżbiety I? Jakie wnioski płyną z historii ofiar brutalnej władzy? Robert Greene badał poglądy władców, których rządy wpływały na cały świat. Korzystając z szerokiej wiedzy historycznej, psychologicznej i filozoficznej, wyjaśnia czytelnikom, jak myślą oraz jakimi wartościami kierują się wpływowe osoby, stojące na szczycie władzy. Co łączy postacie historyczne z politykami współczesnego świata? Czy pewne rzeczy pozostają niezmienne? Jak rozumieć politykę, która czasami jest dla zwyczajnych ludzi wręcz absurdalna? 48 praw władzy rzuca światło na tajemnice politycznych rozgrywek!

Robert Greene pisze o brutalnych strategiach i politycznej kontroli, która niewiele ma wspólnego z ogólnie rozumianą moralnością. Władcy sięgali po najostrzejsze metody, by zapewnić sobie stabilną władzę. Prezentowana publikacja została wydana w 1998 r., wzbudzając wiele kontrowersji. Niektórzy czytelnicy poczuli się dotknięci, a innych zniesmaczyły poglądy opisane przez autora. To unikająca ubarwiania analiza mechanizmów polityki, demitologizująca władzę oraz brutalne metody jej sprawowania. Robert Greene dokładnie omówił chłodną kalkulację, która pchała władców do czynów sprzecznych z zasadami moralnego postępowania.

"48 praw władzy" to publikacja, która zdobyła rozgłos na całym świecie, trafiając również na sale wykładowe wielu uniwersytetów. Z pewnością zaciekawi czytelników zainteresowanych historią, polityką, a także psychologią. Ta niezwykła analiza metod sprawowania władzy nawet po wielu latach od pierwszego wydania wciąż pozostaje aktualna i wiele mówi o współczesnej polityce.

Robert Greene to amerykański psycholog, mówca publiczny i dziennikarz. Jest autorem książek popularnonaukowych oraz poradników o metodach sprawowania władzy i przywództwie. Studiował filologię klasyczną na University of Wisconsin-Madison. Jest znany głównie z prowadzenia badań nad technikami psychologicznymi, używanymi przez osoby sprawujące władzę. Analizował również historyczne strategie wojenne oraz metody budowania wizerunku polityków i władców. Opisywał mechanizmy psychologiczne, ułatwiające rządzenie państwem. Historia królów może wyjaśnić, w jaki sposób ludzie podlegają kontroli oraz jak wzmacniany jest autorytet władzy.

W kategorii "Psychologia, socjologia" znajdziesz publikacje wielu znanych badaczy.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3265464
Tytuł
48 praw władzy
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
angielski
Liczba stron
216
Data premiery
2021-10-13
Rok wydania
2022
Wymiary produktu [mm]
214 x 143
Okładka
miękka
Waga Produktu [kg]
0.34
Długość
135
Głębokość
205
Wysokość
22
Powiązane tematy:
Zobacz więcej
Recenzje
4,5/5
4 recenzje
 • 5
  2
 • 4
  2
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Łukasz K. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2023-07-26
  Super książka, naprawdę polecam w 100 procentach. Polecam dla osób lubiących manipulować ludźmi.
 • Roman I. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-08-21
  Bardzo mi się podobało rozpisanie technik manipulacyjnych i wskazówek, jak je rozpoznać, aczkolwiek przyznam, że na dłuższą metę to raczej będzie męczące, żeby w każdym czyimś słowie doszukiwać się drugiego dna i ukrytych celów. Autor temat uchwycił w dosyć wyczerpujący sposób i lektura mnie usatysfakcjonowała, temat jest mało sympatyczny, więc trudno tutaj uzasadnić ocenę, bo sama treść momentami przytłacza. Polecam jednak wszystkim , którzy mają dosyć polityków w TV, po lekturze tej książki już na pewno nie będziecie nikogo słuchali, a myślę, że także wygracie wiele sporów ;)
 • Teresa R. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2022-08-17
  Dosyć przerażający obraz przedstawił czytelnikom autor, z jego słów wynika, że manipulacją jest niemalże wszystko, to okropna perpsektywa. A chciałabym wierzyć, że jednak nie wszyscy robią to aż tak celowo. W każdym razie w książce znajdziemy bardzo wartościowe zestawienie informacji o manipulacjach władz w różnym okresie trwania świata - to jeden z najciekawszych aspektów tej publikacji. Książka raczej dla początkujących w świecie perswazji i jej ton jest może bardziej popularno-naukowy niż stricte naukowy. Niemniej polecam, bo jest warta uwagi.
 • Ireneusz B. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2022-08-13
  Książka stanowi świetny obraz historyczny, filozoficzny i psychologiczny różnych technik manipulacji i perswazji. Nie ma tu wiedzy tajemnej, jednak takie ujęcie tematu sporo wnosi, także dzięki licznym przykładom płynącym os postaci historycznych oraz ludzi świata polityki. Uważam, że warto przeczytać i wyjąć z tego wnioski, jednakże sama perspektywa autora mnie trochę przeraża. Wiem, że jestem manipulowany w różnych sytuacjach, jednak nie chcę widzieć spisku i celów innych ludzi we wszystki słowach skierowanych do mnie, to może przyprawić o poważne lęki, trzeba przeczytać i uważać.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 23. lipca, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 23. lipca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier DPD
data dostawy 23. lipca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 23. lipca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 23. lipca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 23. lipca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 23. lipca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 23. lipca, wtorek
0,00 zł

O Autorze


3265464
Ładowanie...