Xi
 » Książki  » Nauki społeczne i humanistyczne  » Pedagogika i resocjalizacja

Produkty powiązane:

Publikacja „20-minutówki logopedyczne. Szereg szumiący" to świetna pozycja dla logopedów i rodziców pracujących z przedszkolakami oraz dziećmi w wieku szkolnym. Autorką książki jest Iwona Kowalcze-Filar - pedagog, logopeda, terapeuta Manualnego Torowania Głosek. W swojej publikacji zawarła szereg ćwiczeń, które są niezbędne do pracy nad właściwą wymową głosek.

Każde dwudziestominutowe zajęcia składają się z następujących ćwiczeń:

  • sekwencji słuchowych.

  • oddechowych,

  • motoryki małej,

  • pamięci,

  • artykulacyjnych,

  • spostrzegania wzrokowego.

Zaprezentowane tu ćwiczenia sprawdzą się zarówno w pracy indywidualnej jak i podczas zajęć grupowych. Książka „20-minutówki logopedyczne. Szereg szumiący", która ukazała się nakładem wydawnictwa WiR, to doskonała pomoc zarówno dla dzieci rozwijających się prawidłowo, jak i takich, u których stwierdzono dysfunkcje na różnych płaszczyznach.

Autorka ma duże doświadczenie w prowadzeniu terapii dzieci z Zespołem Aspergera, autyzmem, zespołem Downa, alalią oraz dziećmi zagrożonymi dysleksją. Łącząc swoje doświadczenie z dużą wiedzą teoretyczną, Iwona Kowalcze-Filar stworzyła książkę wartą uwagi, która wsparła już niejednego rodzica czy logopedę w pracy z dziećmi. Ćwiczenia są atrakcyjne dla młodych ludzi, a dodatkowy walor stanowią naklejki motywacyjne, dołączone do zestawu, którymi można obdarowywać dziecko.

Niniejsza publikacja nie wymaga dodatkowych specjalistycznych przyrządów. Zawiera dziesięć gotowych zajęć. Ćwiczenia są jasno i konkretnie opisane. Z powodzeniem można je wykonywać w domu w ramach wspólnego czasu spędzanego z rodzicami. Dziecko z pewnością nie będzie się nudziło!

Głoski szeregu szumiącego pojawiają się jako ostanie w rozwoju mowy dziecka. Najpierw pojawia się szereg ciszący, potem syczący, a na końcu szumiący, składający się z głosek sz, ż, cz, dż. Warto wspierać dziecko w wywoływaniu kolejnych głosek. Etap przygotowawczy obejmuje ćwiczenia warg oraz języka. Potem następuje próba wywołana konkretnej głoski w izolacji, by ostatecznie utrwalić to, co udało sie wypracować. Może się wydawać, że jest to długi, mozolny proces. Ćwiczenia jednak mogą być dla dziecka dobrą zabawą. Dzięki książce „20-minutówki logopedyczne. Szereg szumiący" tak z pewnością będzie.

Czytaj więcej
Dane szczegółowe

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:

Anna P.

Klient zweryfikowany

5/5
| 02-03-2022 | Recenzja zweryfikowana
Świetna pomoc do ćwiczeń logopedycznych. Bardzo polecam produkt. Dzieci zadowolone.

Luiza Z.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 08-10-2021 | Recenzja zweryfikowana
20 min to odpowiednia ilość czasu, na dodatkowe ćwiczenia z dzieckiem. Zauważyłam, ze przede wszystkim jest to dobra zabawa i chyba właśnie dlatego odnoszą taki sukces. A skąd to wiem? Zaczęliśmy ćwiczyć z naszym prawie 7 latkiem, a młodsza córka z ciekawością przygląda się naszym domowym zajęciom i powtarza razem z nami. Bardzo polecam

Honorata F.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 06-10-2021 | Recenzja zweryfikowana
To druga już część zadań z tej serii, którą mamy. Poleciła nam ją Pani logopedka z przedszkola syna. W środku znajdują sie proste i przejrzyste karty z ćwiczeniami, tym razem skupiające się na różnych szumiących literach i słowach. Myślę, że ktoś dobrze przemyślał sprawę, bo 20 min na zajęcie dziecka zadaniem to odpowiednia ilość czasu. Synek jest zainteresowany tym co robimy. Zadania nie są skomplikowane, a co najważniejsze synek sam może domyśleć się na czym polega zadanie. Mamy tutaj fajne obrazki, prote, w stonowanych kolorach. Każde wykonane zadanie może zostać nagrodzone naklejką. Widzimy dużą poprawę w wymowie.

Arleta N.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 30-09-2021 | Recenzja zweryfikowana
Bardzo fajne ćwiczenia, które można wykonywać z dziećmi zarówno na zajęciach indywidualnych, jak i podczas zajęć grupowych. Dużo ciekawych ćwiczeń, które faktycznie interesują dzieciaki. Można spokojnie polecić jej rodzicom, by mogli popracować nad danym tematem w domu. Ćwiczenia nie tylko poprawiają dykcję, ćwiczą artykulację i sekwencje słuchowe. to także ćwiczenia małej motoryki, a także ćwiczenia pamięci wzrokowej. Dużym plusem jest tutaj także jakość - karty są dość wytrzymałe.

Dostawa

2909633
Ładowanie...