Xi

20-minutówki logopedyczne. Szereg syczący

"20-minutówki logopedyczne. Szereg syczący" to zestaw ćwiczeń dla logopedów i rodziców do pracy z dziećmi z zaburzeniami mowy. Przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, zarówno do pracy w grupie, jak i w czasie zajęć indywidualnych.Jak wskazuje tytuł, każde zajęcia, zawarte w zestawie, są dwudziestominutowe. W czasie zajęć prowadzone są ćwiczenia sekwencji słuchowych, motorykiCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: WiR
 • Data premiery: 2020-10-30
 • Okładka: twarda
 • Liczba stron: 60
 • Wymiary: 29

"20-minutówki logopedyczne. Szereg syczący" to zestaw ćwiczeń dla logopedów i rodziców do pracy z dziećmi z zaburzeniami mowy. Przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, zarówno do pracy w grupie, jak i w czasie zajęć indywidualnych.

Jak wskazuje tytuł, każde zajęcia, zawarte w zestawie, są dwudziestominutowe. W czasie zajęć prowadzone są ćwiczenia sekwencji słuchowych, motoryki małej, ćwiczenia oddechowe oraz spostrzegania wzrokowego, pamięci i ćwiczenia artykulacyjne.

Zestaw "20-minutówki logopedyczne. Szereg syczący" zawiera 10 gotowych zajęć. Zawiera wprowadzenie, przedstawiające teoretyczne założenia metodyczne i praktyczne zastosowania ćwiczeń, schemat 20-minutówek wraz z wyjaśnieniem zastosowanej w nich kolorystyki i symboli graficznych ćwiczeń oraz 60 jednostronnych kart pracy formatu A4 podzielonych na 10 propozycji dwudziestominutowych zajęć. Wszystko zapakowane jest w trwałą tekturową teczkę. Do zestawu dołączone są również naklejki motywacyjne, którymi można nagradzać pracę dzieci.

Zawarte w zestawie ćwiczenia oddechowe mają na celu pogłębienie oddechu, zwiększenie pojemności płuc, wydłużenie fazy oddechowej i zsynchronizowanie wydechu z wypowiadanymi  słowami. Ponieważ zależność pomiędzy oddychaniem a mówieniem i rozwojem aparatu mowy, jest bardzo istotna, warto podkreślić znaczenie tych ćwiczeń.

Motoryka mała i jej praktykowanie w zestawie reprezentowane jest przez ćwiczenia rysowania po śladzie, natomiast ćwiczenia artykulacyjne, związane są z ćwiczeniami warg, języka, podniebienia i żuchwy. Sekwencje słuchowe podopieczni ćwiczą dzięki powtarzaniu kombinacji sylab otwartych i zamkniętych w szeregu syczącym, czyli s, c, z i dz. W ćwiczeniach postrzegania wzrokowego dzieci powtarzają słowa wypowiedziane przez prowadzącego zajęcia, a następnie wskazują na konkretny obrazek, przedstawiający daną rzecz, osobę czy zjawisko. Ćwiczenia pamięci z kolei pozwalają rozwijać pamięć i spostrzegawczość przez powtarzanie i pokazywanie wcześniej nazwanych elementów.

Zestaw "20-minutówki logopedyczne. Szereg syczący" został opracowany przez logopedkę, pedagożkę i certyfikowaną terapeutkę Manualnego Torowania Głosek, Iwonę Kowalcze-Filar i opublikowany nakładem Wydawnictwa WiR, oficyny tworzącej publikacje dla logopedów, terapeutów i osób pracujących z dziećmi zarówno w szkole, jak i w domu. WiR publikuje pomoce edukacyjne, pomoce do terapii dzieci, pomoce do terapii umysłowej osób dorosłych, jak również szkolenia i webinary. W publikacjach WiR kładzie nacisk na oryginalność i nowatorskie podejście do tematu, zasadność metodyczną, poprawność merytoryczną, a także urozmaiconą i ciekawą szatę graficzną.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
2852832
Tytuł
20-minutówki logopedyczne. Szereg syczący
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
polski
Liczba stron
60
Data premiery
2020-10-30
Rok wydania
2020
Wymiary produktu [mm]
29
Okładka
okładka twarda
Waga Produktu [kg]
0.58
Długość
220
Głębokość
305
Wysokość
11
Nasza cena
64,68 zł
Powiązane tematy:
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
1 recenzja
 • 5
  1
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Iza C. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-11-04
  20-minutówki logopedyczne. Szereg syczący  to bardzo fajna pozycja stworzona z myślą o wszystkich dzieciach, które mają wady wymow. My akurat kupiliśmy tę książkę z radą pani psycholog, ale widzę, ze książka i tak ma same dobre recenzje w sieci. Ja jako rodzic pospisuje się pod nimi wszystkimi obiema rękoma. Szkoda, ze na rynku jest tak mało tak dobrych pozycji. Ale jak to się mówi lepszy rydz , niż ni. Za moich czasów dzieciństwa to w ogóle można było tyko pomarzyć o takich publikacjach.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
0,00 zł

Produkty od autora:


2852832
Ładowanie...