Xi
 » Książki  » Nauki społeczne i humanistyczne  » Pedagogika i resocjalizacja

Najczęściej kupowane razem

101 ćwiczeń gier i zabaw dla dzieci z autyzmem, zespołem Aspergera i zaburzeniami integracji sensorycznej
5/5
37,69 zł
3 produkty
wartość produktów w zestawie:
101,07 zł

"101 ćwiczeń gier i zabaw dla dzieci z autyzmem, zespołem Aspergera i zaburzeniami integracji sensorycznej" to zbiór zadań opracowany przez doświadczoną terapeutkę zajęciową. Tara Delaney prezentuje 101 ćwiczeń zaprojektowanych z myślą o dzieciach zmagających się z różnymi zaburzeniami. Autorka nie tylko podrzuca świetne propozycje na zajęcia terapeutyczne, ale także wyjaśnia, jaki rodzaj aktywności wspiera rozwój dziecka. Zawarte w tej książce ćwiczenia zapewniają odpowiednią stymulację zmysłów. W środku znajdziecie ciekawe zajęcia, przeznaczone do wykonywania w domu i na podwórku.

W jaki sposób można skutecznie pobudzić rozwój sensoryczny dziecka? Tara Delaney rozwiewa wątpliwości wielu rodziców, prezentując zestaw zajęć opracowany z dbałością o szczegóły. Dzięki szerokiej wiedzy wyjaśnia czytelnikom, jak dzieci mogą zwiększać zdolności motoryczne i językowe. Ruch działa bardzo stymulująco na dziecko, jednak ważne jest również używanie różnych ciekawych obiektów, pobudzających ciekawość oraz zmysły. W tej książce znajdziesz nie tylko ćwiczenia rozwijające motorykę, ale także komunikację. Tara Delaney podpowiada, jak można pomóc dziecku w nawiązywaniu relacji międzyludzkich.

"101 ćwiczeń gier i zabaw dla dzieci z autyzmem, zespołem Aspergera i zaburzeniami integracji sensorycznej" to zestaw ćwiczeń zapewniający rozwój umysłowy i zwiększający sprawność fizyczną dzieci. Wykonywanie kolejnych kroków wybranego zadania jest również świetnym treningiem koncentracji. Dzięki tej wspaniałej książce możesz spędzać czas z dzieckiem w aktywny sposób. Będzie to dobra okazja do rozwoju różnych umiejętności dzieci, a także pogłębiania poczucia rodzinnej bliskości.

Tara Delaney to terapeutka zajęciowa, która od 20 lat prowadzi zajęcia dla dzieci. Prowadzi również kursy dla nauczycieli, a także pomaga w organizacji programów szkolnych. Specjalizuje się w badaniach integracji sensorycznej. Jest autorką nowatorskich programów edukacyjnych, wspierających dzieci, które maja problemy w szkole. Ponadto pomaga uczniom z zaburzeniami autystycznymi. Współpracuje z uznanymi psychologami i psychiatrami, korzystając z nowoczesnych badań naukowych, dotyczących integracji sensorycznej oraz percepcji wizualnej. Znakomite ćwiczenia i gry przygotowane przez Tarę Delaney to świetny sposób na ubarwienie zajęć terapeutycznych, a także domowych.

Dzięki kategorii "Książki pedagogiczne" możesz odkryć badania współczesnych psychologów!

Czytaj więcej
Dane szczegółowe

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:

Justyna K.

Klient zweryfikowany

5/5
| 21-11-2022 | Recenzja zweryfikowana
Bardzo przydatna książka. Posiada bardzo dużo ciekawych pomysłów na spędzenie czasu z dzieckiem zarówno w domu jak i na dworze.

Paula H.

Klient niezweryfikowany

4/5
| 02-08-2022 | Recenzja zweryfikowana
Skorzystałam z niej jako rodzic, jestem bardzo zaangażowana w terapię, dlatego podstawy nie są mi obce. Ważne jest by nie działać po omacku, więc zgadzam się, że książka jest przeznaczona głównie dla specjalistów, czy to pedagogów czy terapeutów. Jednak rodzice, jak ja sama, którzy aktywnie angażują się w zajęcia dodatkowe, także zrobią z niej użytek. Książka jest pełna ciekawych ćwiczeń, część znałam, część była dla mnie zupełną nowością, na wszelki wypadek wszystko skonsultowałam z terapeutką i nieustannie z niej korzystam i czerpię inspirację do dalszych działań.

Gosia F.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 29-07-2022 | Recenzja zweryfikowana
Bardzo wszechstronna i obfita w ciekawe pomysły książką, z pewnością wykorzystam je podczas zajęć. Warto się w nią zaopatrzyć nawet jeśli nie specjalizujemy się w zajęciach stricte SI, ale jeśli macie w klasie/grupie chociaż jedno dziecko ze spektrum autyzmu bardzo przyda się wykorzystać wiedzę zawartą w książce. Dużo ciekawych propozycji, które zresztą świetnie stymulują rozwój wszystkich dzieci. Uważam, że to książka także dla wszystkich, którzy zamierzają wejść do "zawodu", tu bardzo ważne jest, żeby wiedzieć z jakimi trudnościami borykają się dzieci, a ta książka poprzez ćwiczenia, jej kolejne etapy bardzo jasno tłumaczy, jak można pokonywać stopniowo i niewymuszenie kolejne utrudnienia.

Halina M.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 26-07-2022 | Recenzja zweryfikowana
Książka raczej dla terapeutów, nauczycieli - pedagogów ogólnie. Bardzo dużo informacji, propozycji na zajęcia, w zależności od problemów, z jakimi borykają się dzieci. Bardzo pomocna, pomimo, że moja wiedza jest dosyć rozległa, to o większości propozycji nigdy wcześniej nie słyszałam. Książkę pod kątem wydania, przejrzystości także oceniam bardzo pozytywnie, polecam z całego serca!

Dostawa

3250491
Ładowanie...